2026-03-15 16:46:41 KM PSP Bielsko-Biała 490
Pożar w bloku przy ul. Podgórze w Bielsku-Białej. Ogień pojawił się przy wyjściu na dach
W sobotę, 14 marca 2026 roku o godzinie 22:11 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w 10-piętrowym budynku mieszkalnym przy ulicy Podgórze w Bielsku-Białej.
Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań i przeprowadzili rozpoznanie. Ustalono, że ogień pojawił się na 10. piętrze przy wyjściu na dach oraz w tzw. galerii technicznej znajdującej się na dachu budynku. Paliły się częściowo drzwi prowadzące na dach, drewniany podest oraz elementy ocieplenia.
Pożar nie rozprzestrzenił się na część mieszkalną budynku. Dzięki otwartym klapom dymowym klatka schodowa nie była zadymiona, dlatego nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.
Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody – z drabiny mechanicznej oraz z wnętrza budynku z wykorzystaniem nawodnionego pionu. Następnie ugaszono źródło ognia, przeprowadzono prace rozbiórkowe spalonych elementów konstrukcji oraz dokładnie przelano pogorzelisko. Całość sprawdzono również przy użyciu kamery termowizyjnej.
Dodatkowo sprawdzono mieszkania na najwyższych kondygnacjach pod kątem obecności tlenku węgla. Pomiar nie wykazał zagrożenia – stężenie wynosiło 0 ppm.
Na miejscu pracowali także policjanci, którzy będą prowadzić dalsze czynności wyjaśniające. W działaniach uczestniczyły zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl