2026-06-22 10:23:39 Diecezja Bielsko-Żywiecka 635
Dwie kobiety, które przez lata z oddaniem służyły swoim parafiom, otrzymały jedno z najwyższych papieskich odznaczeń dla świeckich — „Pro Ecclesia et Pontifice”
Odznaczenia otrzymały Jadwiga Sztafińska oraz Genowefa Kruk, które przez wiele lat angażowały się w życie parafialnej wspólnoty. Jak podkreślono podczas uroczystości, przyznane przez Ojca Świętego wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności Kościoła za ich wierną, ofiarną i pełną poświęcenia służbę.
Więcej na Diecezja Bielsko-Żywiecka
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl