2026-06-28 00:24:29 KM PSP Bielsko-Biała 690
Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej
24 czerwca 2026 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbył się egzamin kończący Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP. Był to ważny etap dla druhen i druhów, którzy przez ostatnie tygodnie zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
Program szkolenia obejmował m.in. zaliczenie testu w komorze dymowej, ćwiczenia ze współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, naukę zasad BHP, pracy w aparatach ODO, technik gaszenia pożarów, obsługi sprzętu ratowniczego, łączności radiowej oraz kierowania ruchem podczas zdarzeń drogowych.
Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 35 słuchaczy, którzy są już gotowi do podjęcia służby i niesienia pomocy mieszkańcom.
Wszystkim nowym strażakom ratownikom składamy gratulacje i życzymy bezpiecznej służby oraz szczęśliwych powrotów z każdej akcji.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl