Kto nie słyszał o kultowej komedii mistrzów - Stanisława Barei i Jacka Fedorowicza pt. „Poszukiwany, poszukiwana” z niezapomnianą rolą Wojciecha Pokory wcielającego się z wdziękiem w gosposię Marysię? Wszyscy znamy i uwielbiamy filmową wersję, a już w grudniu bielscy widzowie będą mogli poznać zabawne perypetie Marysi w interpretacji aktorskiej Michała Czaderny.
Czytaj75 lat istnienia biblioteki, która od 1999 roku znana jest jako Książnica Beskidzka, świętowano 14 grudnia w gmachu przy ul. Juliusza Słowackiego 17a. Koncert, wystawa sztuki ludowej oraz mnóstwo życzeń złożyło się na program jubileuszowego spotkania.
CzytajTłumnie i razem bielszczanie spędzili Święta na Starówce. W miniony weekend rzesze mieszkańców odwiedziły jarmark w Białej, wzięły udział w koncertach na placu Wojska Polskiego, warsztatach w Ratuszu i atrakcjach na Rynku. Panował wyjątkowy, świąteczny nastrój i ogólna radość.
CzytajJuż jutro rozpoczyna się impreza, na którą przez cały rok czekają bielszczanie i goście. 15-17 grudnia na bielskich placach - na Rynku, pl. Wojska Polskiego i Ratuszowym - odbywać się będą Święta na Starówce - Świąteczny Jarmark w Białej. Na spragnionych przedświątecznych atrakcji czekać będą koncerty, spektakle, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz jarmarkowe stoiska.
Czytaj6 grudnia w sali sesyjnej Ratusza w Bielsku-Białej prezydent Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie 50 i więcej lat.
Czytaj. Trzy statuetki odebrali twórcy związani z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej – aktorzy Marta Gzowska-Sawicka i Mateusz Wojtasiński oraz duet artystyczny scenografów BRACIA – Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży.
CzytajOd 15 do 17 grudnia będziecie mogli poczuć prawdziwie świąteczną, radosną atmosferę. Czeka na Was wiele atrakcji!
CzytajFilm promujący nasze miasto Bielsko-Biała, miasto od zawsze dla ludzi - autorstwa bielszczanina Tomka Walczaka – zwyciężył w 35. The World Tourism Film Awards w Walencji w kategorii miasto.
CzytajPiękne dzieła artystyczne wielokrotnie powstawały w przykrych lub wręcz brutalnych warunkach. Tak jest i z francuską kompozycją „Quatuor pour la fin du temps”, która pisana była w obozie jenieckim. To niezwykłe dzieło już w połowie grudnia wybrzmi w murach Cavatina Hall, a występ zakończy dzieło polskiego kompozytora, będące rozwinięciem utworu Oliviera Messiaena. Te ponadczasowe kompozycje, motyw końca i początku, a także czterech wybitnych instrumentalistów to powody, dla których nie może Cię tam zabraknąć.
CzytajW najbliższą sobotę – 18 listopada - na placu Wojska Polskiego odbędzie się kolejna Giełda Staroci.
Czytaj