2024-04-16 18:28:56 UM Bielsko-Biała 13738
Prace przy inwestycji idą zgodnie z planem, wykonawca doprowadził obiekt do stanu surowego zamkniętego, trwają prace na elewacji budynku. Zakończenie całości planowane jest na październik-listopad tego roku.
Imponująco prezentuje się nowo budowany Dom Kultury w Straconce. Prace przy inwestycji idą zgodnie z planem, wykonawca doprowadził obiekt do stanu surowego zamkniętego, trwają prace na elewacji budynku. Zakończenie całości planowane jest na październik-listopad tego roku.
Na działce pod adresem Górska 125 stoi już duży, trzykondygnacyjny budynek. Generalny Wykonawcy firma Intravi - zakończyła właśnie prace nad pokryciem dachowym, teraz wykonuje elewację i roboty wewnątrz. W środku budynku kończą się prace związane z murowaniem ścian działowych oraz rozprowadzeniem podtynkowych instalacji. W pomieszczeniach przyziemia rozpoczęły się prace tynkarskie.
Wokół obiektu trwają roboty związane z wykonaniem sieci zewnętrznych oraz zasypki wokół fundamentów i niwelacja terenu pod jego zagospodarowanie.
Budowa Domu Kultury w Straconce jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Umowa z wykonawcą na kwotę 15 710 456,67 złotych została podpisana w sierpniu 2022 roku. To głównie pieniądze z budżetu miasta, poza ministerialnym dofinansowaniem w kwocie 5 mln zł.
Straconka wiele lat czekała na swój dom kultury. To będzie jedenasty taki obiekt w Bielsku-Białej. Obecnie ma on już realne, imponujące kształty. Powierzchnia zabudowy wynosi 582 m2, powierzchnia użytkowa - 868 m2, a kubatura budynku - 9.135 m3. Dom kultury ma trzy kondygnacje - piwnicę, parter i piętro - plus poddasze. W budynku powstanie między innymi sala wielofunkcyjna wraz zapleczem technicznym, technologicznym i magazynowym; sale dydaktyczne do zajęć ruchowych, tanecznych, plastycznych, muzycznych, ceramicznych, językowych itp.; pomieszczenia administracyjne, pomocnicze i magazynowe, techniczne, sanitariaty, hol z recepcją i winda obsługująca wszystkie kondygnacje.
Projekt zakłada wykorzystanie odnawialnych źródeł energii takich jak fotowoltaika, pompa ciepła i zbiornik retencyjny gromadzący wodę opadową do celów gospodarczych. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
W ramach inwestycji przewidziane jest kompletne zagospodarowanie terenu, obejmujące m.in. 29 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, stojaki na rowery i hulajnogi, tablice informacyjne, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie terenu wraz z monitoringiem, ciągi piesze i jezdne, nasadzenia drzew i krzewów oraz docelowy wjazd na teren inwestycji od ulicy Złoty Potok.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl