Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-12-04

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała: Nowe tablice na przystankach

2020-12-03 16:22:42 Bielsko-Biała 1060


Trwa rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Bielsku-Białej, który usprawnia ruch i poprawia komfort podróżowania. Montowane są m.in. tablice dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach.

Bielsko-Biała

Najbardziej widocznym dla osób korzystających z komunikacji miejskiej elementem Inteligentnego Systemu Transportowego w Bielsku-Białej są zamontowane na przystankach autobusowych tablice świetlne dynamicznej informacji pasażerskiej. Z wyświetlanych na nich komunikatów można dowiedzieć się, autobus której linii przyjedzie najszybciej czy ile trzeba oczekiwać na pojawienie się na przystanku pojazdu wybranej przez nas linii.

W ramach rozbudowy ITS realizowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozpoczęto montaż kolejnych tablic informacyjnych. Zostaną zainstalowane na 15 przystankach autobusowych. Nowe nie będą odbiegały wizualnie od już funkcjonujących. W prawym górnym rogu tablicy będzie znajdował się zegar prezentujący aktualną godzinę, wyświetlany będzie numer linii komunikacyjnej, kierunek jazdy oraz rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

Nowością będzie zmiana w umiejscowieniu głośnika systemu zapowiedzi głosowej - na wniosek przedstawicieli bielskiego koła Polskiego Związku Niewidomych głośnik będzie znajdował się na słupku tablicy na wysokości ok. 160 cm od podłoża, a nie na obudowie tablicy. Niezmieniony pozostaje natomiast sposób wzbudzania zapowiedzi głosowej - przyciskiem na konstrukcji wsporczej tablicy lub przy pomocy pilota (będącego w posiadaniu osoby niewidomej).

Instalowane na przystankach tablice zostaną zasilone energią elektryczną oraz podłączone do sieci światłowodowej. Dopóki zadania te nie zostaną ukończone, tablice pozostaną wyłączone.

W tym roku tablice zostaną zamontowane w 7 lokalizacjach, na przystankach - na placu Adama Mickiewicza w kierunku centrum oraz w kierunku Mikuszowic, przy ul. Partyzantów na wysokości dawnej Apeny w kierunku Mikuszowic, dwie na osiedlu Beskidzkim w kierunku ulicy Cieszyńskiej, Osiedle Złote Łany kierunek centrum oraz na przystanku przy ulicy Jutrzenki Sam kierunek centrum.
W przyszłym roku tablice dynamicznej informacji pasażerskiej zostaną zainstalowane na kolejnych 8 przystankach: ulica Partyzantów Apena kierunek centrum, ul. Żywiecka Stojałowskiego kierunek Żywiecka, ul. Cieszyńska Hulanka kierunek centrum oraz kierunek Wapienica, ul. Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego kierunek centrum, ul. Cieszyńska Lotnisko kierunek centrum, Wapienica Centrum kierunek centrum oraz Osiedle Kopernika kierunek centrum.

Po zakończeniu inwestycji w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej będzie wyposażonych już łącznie 38 najważniejszych przystanków autobusowych.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a
  Bielsko-Biała: Prace na ulicy Cieszyńskiej trwają

  Bielsko-Biała: Prace na ulicy Cieszyńskiej trwają

  Rozbudowa ulicy Cieszyńskiej to największa inwestycja ostatnich lat w Bielsku-Białej. W jej ramach przebudowanych zostało lub zostanie 17 skrzyżowań, a nowy układ drogowy obejmuje ponad 8 km ulic – w tym prawie 4 km samej ul. Cieszyńskiej i ponad 4 km ulic mniejszych, łączących się z tą arterią

  Czytaj
  Do Polski trafi ponad 45 mln dawek szczepionki. Umowy na zakup szczepionek zostały podpisane

  Do Polski trafi ponad 45 mln dawek szczepionki. Umowy na zakup szczepionek zostały podpisane

  Do Polski trafi ponad 45 mln dawek szczepionki. Proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się w lutym 2021 r 

  Czytaj
  Dobijał się do cudzej kamienicy, trafił do więziennej celi

  Dobijał się do cudzej kamienicy, trafił do więziennej celi

  Mężczyzna dobijał się do bramy kamienicy i nie reagował na prośby mieszkańców o opuszczenie ich nieruchomości. Był poszukiwany przez sąd

  Czytaj
  Bielsko-Biała: Odśnieżanie z GPS

  Bielsko-Biała: Odśnieżanie z GPS

  Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ma nowe narzędzia do kontroli sposobu odśnieżania miasta. Samochody firmy SUEZ Bielsko-Biała S.A., zajmującej się zimowym utrzymaniem dróg w mieście, zostały wyposażone w nadajniki GPS.

  Czytaj
  Outsourcing pracowników z Ukrainy - na czym polega?

  Outsourcing pracowników z Ukrainy - na czym polega?

  Efektywność pracy jest niezwykle ważna nie tylko w czasie kryzysu, gdy przedsiębiorcy szczególnie skrupulatnie liczą się z każdą wydaną złotówką. Co więcej, w tym czasie trudno pozwolić sobie na przestoje i braki kadrowe oraz niekończące się procesy rekrutacyjne. Co zatem zrobić, aby w swoich szeregach gościć solidnych pracowników?

  Czytaj
  Bielsko-Biała: Symbolicznie zgaśnie oświetlenie

  Bielsko-Biała: Symbolicznie zgaśnie oświetlenie

  1 grudnia o godz. 17.00 na godzinę zgaśnie oświetlenie części budynków i placów w Bielsku-Białej. Jest to odpowiedź na krytyczny wobec proponowanych zmian w budżetach lokalnych społeczności apel Stowarzyszenia „Samorządy dla Polski”, który podpisał wraz z wieloma samorządowcami prezydent Jarosław Klimaszewski.

  Czytaj
  Ostatnie Pożegnanie Jerzego Ziomka

  Ostatnie Pożegnanie Jerzego Ziomka

  Na śmierć nie można się przygotować, zawsze jest nie w porę i zawsze nie na miejscu. Nie pyta, nie uprzedza, po prostu przychodzi i zostawia ból.

  Czytaj
  Metody testowania oprogramowania - porównanie

  Metody testowania oprogramowania - porównanie

  Klient, który zamawia oprogramowanie wymaga, aby od początku działało ono doskonale. Dlatego po zakończeniu pracy developerów konieczne jest wykonanie testów. Oprogramowanie można testować na dwa sposoby: automatycznie lub manualnie. Czym różnią się od siebie obie metody i w jakich sytuacjach lepiej się sprawdzają?

  Czytaj
  Absolutna dominacja na lokalnym rynku? Tak, jest to możliwe! Wybierz pozycjonowanie stron

  Absolutna dominacja na lokalnym rynku? Tak, jest to możliwe! Wybierz pozycjonowanie stron

  Liczba lokalnych Klientów, którzy jeszcze nie dowiedzieli się o asortymencie Twojej firmy, jest naprawdę duża. Również uważasz, że pora zmienić ten stan rzeczy? Pozycjonowanie stron będzie doskonałym rozwiązaniem. SEO umożliwia pokazywanie się nie tylko na ogólnopolskim, ale także na regionalnym rynku sprzedaży. To właśnie tam stoczysz najtrudniejsze boje o względy Klientów. Najpierw zdominujesz okolice, a potem cały kraj. Brzmi jak plan idealny? Sprawdź szczegóły!

  Czytaj

  Wyszukaj w SN

  Popularne Artykuły


  Światło i dźwięk, czyli nowa jakość Kubiszówki
  2020-12-01

  Światło i dźwięk, czyli nowa jakość Kubiszówki

  Kubiszówka finalizuje właśnie modernizację wyposażenia sali widowiskowej, która wzbogaciła...

  MZK Bielsko-Biała: Nowa taryfa od stycznia 2021
  2020-11-27

  MZK Bielsko-Biała: Nowa taryfa od stycznia 2021

  Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej informuje, że od 1 stycznia 2021 r. wprowadz...

  Bielsko-Biała: Mamy własnego smoka
  2020-12-03

  Bielsko-Biała: Mamy własnego smoka

  Przy ul. 11 Listopada na wysokości placu Wojska Polskiego pojawili się Smok Wawelski i Bar...

  Super-Nowa

  ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

  :

  :

  : redakcja@super-nowa.pl


   SN - INFORMACJE BIELSKO