Jedna z najpiękniejszych willi w Bielsku na sprzedaż. Radni zgodzili się na wielką ulgę
Willa Bartelmussa wyróżniająca się unikalnymi walorami architektonicznymi i historycznymi może być sprzedana z 70‑procentową bonifikatą. Zdecydowała o tym Rada Miejska w Bielsku‑Białej na sesji 28 maja.
Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Bielsko‑Biała, położonej w Bielsku‑Białej przy ul. Zdrojowej 6, oznaczonej jako działka 144/10 o pow. 2491 m2 , obręb Górne Przedmieście, obj. KW BB1B/000005350/0 oraz podwyższenie ustawowej bonifikaty do 70 % od ceny ww. nieruchomości, wpisanej indywidualnie do rejestru zabytków.
Przy ul. Zdrojowej 6 stoi tzw. Willa Bartelmussa – wyjątkowo piękny budynek wybudowany pod koniec XIX wieku według projektu architekta Emanuela Rosta z Białej. Niestety od wielu lat jest pusty i niszczeje.
Budynek stanowi pustostan i wymaga przeprowadzenia kosztownych prac remontowych. W związku z wpisem nieruchomości do rejestru zabytków oraz z uwagi na jej zły stan techniczny, zasadne jest zastosowanie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości do wysokości 70 proc. Preferencyjne warunki zbycia (…) zrekompensują nabywcy ograniczenia dotyczące obowiązku przeprowadzenia prac remontowych zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi oraz ustalonym przez gminę harmonogramem - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
Radni zgodzili się, że tylko taka forma sprzedaży może sprawić, że Willa Bartelmussa odzyska utraconą urodę.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl

Praca w urzędzie w Bielsku-Białej – trwa nabór na stanowisko urzędnicze
Czytaj
Kompletny brak odpowiedzialności na drodze! Pijany obywatel Turcji zatrzymany w Jaworzu!
Czytaj
22 zatrzymanych w Bielsku-Białej! Wielka akcja policji zakończona sukcesem
Czytaj
Start sezonu na Pływalni Start. Mieszkańcy znów ruszą do Cygańskiego Lasu
Czytaj
Makabryczne odkrycie w Jaworzu. Przy ul. Pagórkowej znaleziono reklamówkę z martwym kotem
Czytaj
Bp Greger ponownie szefem komisji liturgicznej Episkopatu
Czytaj
Perełki, okazje i sąsiedzka atmosfera. Wyprzedaż garażowa w Kamienicy
Czytaj
Bielsko-Biała buduje dalej. Powstaną nowe mieszkania
Czytaj