2024-11-28 08:01:17 Art Partnera 221
Ile firm w Polsce używa SolidWorks? Dokładna liczba nie jest znana, ale z pewnością jest to popularne oprogramowanie CAD, szczególnie w firmach produkcyjnych. Jego rozbudowane możliwości tworzenia symulacji projektowanych elementów służą znacznemu ograniczeniu błędów w projektach i skracają czas przygotowania nowych urządzeń do produkcji. Jednak większość firm korzysta ze starszych wersji SolidWorks na licencjach wieczystych i nie widzi potrzeby przejścia na najnowszą. To się jednak może zmienić.
Wymiana oprogramowania na nowsze jest często traktowana jako zbędny wydatek czy niepotrzebny kłopot. Licencje czasowe natomiast, aktualizujące automatycznie oprogramowanie do najnowszej wersji, budzą obawy o utratę kontroli nad wydatkami. Te obiekcje zmniejsza program wymiany oprogramowania SolidWorks, dostępny w tym roku dla przedsiębiorstw z Bielska-Białej i całej Polski.
Główne przyczyny wieloletniej pracy na raz zakupionej, stale tej samej wersji oprogramowania w licencji wieczystej to:
Już sama nazwa „licencja wieczysta” sugeruje intencję, że planujemy wykorzystanie zakupionego oprogramowania bez limitów czasowych, i tak też umieszczane jest w budżecie firmy, jako wydatek jednorazowy. Oprogramowanie się nie zużywa, więc tak długo jak tylko spełnia swoje zadanie i jest kompatybilne ze sprzętem IT czy innymi programami, zasadniczo nie ma powodu do jego wymiany, prawda?
Nowsze wersje SolidWorks są coraz lepsze w kilku aspektach, wynikających z priorytetów modernizacyjnych firm na całym świecie:
Każda kolejna wersja SolidWorks podnosi konkurencyjność firmy w wymienionych wyżej obszarach. Czasem zmiana jest subtelna w jednym obszarze, a w innym duża. O ile wersje rok do roku nie tworzą technologicznej przepaści między użytkującymi je firmami, to już kilkuletnią różnica między wykorzystywani wersjami można uznać za istotną.
Sfinansowanie takiej wymiany ułatwiają ogłaszane co pewien czas dotacje na cyfryzację. Finansują one nie tylko wdrożenie np. nowych linii produkcyjnych, zakup sprzętu IT, ale również wymianę oprogramowania. Warto sprawdzać na bieżąco dostępne dotacje, które nierzadko mają charakter regionalny i niekoniecznie jest o nich głośno w całej Polsce.
Ogólnopolski charakter ma natomiast program wymiany SolidWorks prowadzony obecnie przez Visiativ Poland, firmę partnerską twórców tego oprogramowania, Dassault Systèmes. W programie tym można zakupić najnowszą wersję SolidWorks w obniżonej cenie, a wielkość rabatu zależy od wieku obecnie użytkowanej wersji. Za starszą wersję można otrzymać wyższy rabat. Poza samą obniżką przedsiębiorstwo otrzymuje za darmo narzędzia do automatyzacji projektowania oraz wdrożenie platformy do współpracy i zarządzania cyklem życia produktu.
W opisanym wyżej programie wymiany dostępne są zarówno licencje czasowe, jak i wieczyste. Wychodzi on zatem naprzeciw dotychczasowym przyzwyczajeniom przedsiębiorców. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku licencji czasowych firma Visiativ Poland nie przedłuża ich bez wyraźnej zgody przedsiębiorstwa. Nie istnieje zatem ryzyko opłacenia nieużywanej już licencji przez przeoczenie.
Oprócz poprawy procesu projektowego i produkcyjnego w wyżej wymienionych aspektach, nie bez znaczenia jest też wizerunek firmy i kultura pracy. Nowoczesne narzędzia przyciągają najbardziej atrakcyjnych pracowników nastawionych na rozwój i osiągnięcia.
Choć zmiana oprogramowania to inwestycja, korzyści z niej płynące mogą być znaczące. Nowe funkcje SolidWorks 2025 pozwalają na bardziej efektywne projektowanie i zwiększają konkurencyjność firmy. Program wymiany SolidWorks oferowany przez Visiativ Poland to doskonała okazja dla firm z Bielska-Białej, które chcą podnieść swoją konkurencyjność.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl