Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-16

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

1 listopada autobusem za darmo

2025-10-22 09:22:00 UM Bielsko-Biała 3105


Korzystanie z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej, na wszystkich liniach, 1 listopada – w dzień Wszystkich Świętych - będzie bezpłatne. Taką decyzję podjął prezydent miasta, aby ułatwić dotarcie do nekropolii.

KM BB

Decyzją prezydenta miasta 1 listopada - w dzień Wszystkich Świętych - korzystanie z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej na wszystkich liniach autobusowych MZK będzie bezpłatne. Ma to ułatwić pasażerom dotarcie do bielskich cmentarzy.

Nieodłącznym elementem Wszystkich Świętych jest wizyta na nekropoliach, na których spoczywają nasi krewni. Tego dnia cmentarze odwiedza ogromna liczba osób, więc dojazd do nich, a zwłaszcza zaparkowanie w pobliżu, są utrudnione. Pewnym rozładowaniem tej sytuacji może być podróż komunikacją miejską zamiast własnym samochodem. Będzie mniej aut na ulicach, a większe korzystanie z komunikacji zbiorowej nie wyeliminuje tłoku, ale na pewno zmniejszy korki.

Aby korzystanie z komunikacji miejskiej uczynić bardziej popularnym, prezydent Jarosław Klimaszewski podjął decyzję, aby w dniu Wszystkich Świętych, w celu ułatwienia dotarcia do bielskich nekropolii, przejazdy autobusami MZK na wszystkich liniach były bezpłatne.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ma informacje dla osób, które 1 listopada zamierzają odwiedzić Cmentarz Komunalny przy ul. Karpackiej. Kursy linii nr 7 będą realizowane do/z przystanku Karbowa Hala Sportowa, przy którym zlokalizowany jest bezpłatny parking, oferujący 155 miejsc postojowych oraz 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Następnie możliwa będzie podróż autobusem linii nr 7 w kierunku cmentarza komunalnego w Kamienicy do przystanku Karpacka Orzeszkowej. W drodze powrotnej na parking autobusy linii nr 7 będą obsługiwały m.in. przystanki zlokalizowane w okolicy cmentarza: Karpacka Dom Kultury oraz Karpacka Cmentarz.

1 listopada na odcinku Kamienica — centrum miasta linie nr 7, C1 i C2 w godzinach od 10:00 do 17:15 będą jeździć średnio co 7,5 minuty. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia C3.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Coraz trudniej o miejsce przy PKP. Nowe ograniczenia w Bielsku-Białej
    2026-06-16

    Coraz trudniej o miejsce przy PKP. Nowe ograniczenia w Bielsku-Białej

    MZD wstrzymuje wydawanie abonamentów na parkingu przy dworcu PKP

    Słodka zabawa z Wawel Truck w Porąbce
    2026-06-16

    Słodka zabawa z Wawel Truck w Porąbce

    Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca niezwykła ciężarówka pełna atrakcji dla małych miłośni...

    Brenna: 21-latek zaatakował policjantów młotkiem. Groził turystom i strzelał z wiatrówki
    2026-06-15

    Brenna: 21-latek zaatakował policjantów młotkiem. Groził turystom i strzelał z wiatrówki

    Policyjna akcja w Brennej. 21-latek bił, kopał i uderzył policjanta młotkiem

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO