W listopadzie ruszy rozbudowa ul. Cieszyńskiej. Prace potrwają około 30 miesięcy
Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej”.
Zamówienie obejmuje w szczególności rozbudowę ulicy Cieszyńskiej na odcinku ponad 4 kilometrów, budowę dwóch rond turbinowych wzdłuż ulicy Cieszyńskiej oraz przebudowę istniejącego ronda Niemena. Dodatkowo przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Średnią, Jagienki, Zniczową, Jaworzańską, Regera, Wapienicką, Skrzydlewskiego, Nasienną, Spółdzielców, Saperów, Stawową, Szarotki, Klonową, Wrzosową, Jesionową, Agrestową, Rodzińskiego, Kwiatową.
W zamówieniu zaznaczono również likwidację istniejącego skrzyżowania ul. Cieszyńskiej z ul. Dzwonkową, Regera, Zapłocie Duże, Wierzbową i Krzywą oraz przebudowę lub rozbudowę ul. Dzwonkowej – włączenie w skrzyżowanie z ulicą Średnią, ul. Zagajnik – połączenie z nowo projektowaną ul. Międzyrzecką, ul. Regera – włączenie do nowo projektowanego ronda na ul. Cieszyńskiej.
W projekcie zapisano również przebudowę ul. Jaworzańskiej włączenie do nowo projektowanego ronda na ul. Cieszyńskiej, ul. Celtyckiej włączenie do ulicy Słowiańskiej. Budowa nowego połączenia od ronda do istniejącej ulicy Tańskiego, rozbudowa ulicy Wapienickiej wraz z budową mini ronda.
Przebudowa dotyczyć będzie również ul. Nowogościnnej wraz z rondem i pętlą autobusową. Prace odbędą się również na ulicach: Klonowa, Begonii i Szarotki. W ramach projektu przebudowane zostaną wloty na rondo Hulanka. Nie zapomniano również o przejściu podziemnym w rejonie skrzyżowania z ul. Smolną oraz ul. Jaworzańską. Powstaną nowe zatoki autobusowe.
Przy okazji wybudowana zostanie ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Cieszyńskiej, która połączona będzie z istniejącymi i projektowanymi ścieżkami rowerowymi w obrębie ulicy Cieszyńskiej. Według projektu wzdłuż ruchu drogowego powstaną m.in. bariery ochronne, balustrady. Prace potrwają około 30 miesięcy i zostaną podzielone na trzy odcinki. Szacunkowa wartość bez VAT: 121 951 219,50 PLN. Wykonawcę poznamy dopiero w czerwcu.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl