2015-08-05 05:00:00 UM Bielsko-Biała 1775
„Przewodnik czeka” 2015 – Zwiedzamy Bielsko-Białą z przewodnikiem
Zapraszamy na spacer z przewodnikiem w sobotę 8 sierpnia. Trasa pn. „Trakt cesarski i okolice” poprowadzi przez pl. Chrobrego, Rynek, pl. św. Mikołaja, ul. 11 Listopada, w kierunku Białej, gdzie zwiedzający zobaczą Ratusz, Kościół p.w. Opatrzności Bożej, pl. Wojska Polskiego, pl. Wolności, a także dawny dwór lipnicki. Zwiedzanie jest bezpłatne i potrwa ok. 3-4 godzin. Spotkanie z przewodnikiem na pl. Chrobrego (obok fontanny) o godz. 9.00.
Kolejne terminy zwiedzania:
22.08.2015 r. Trasa VI – Średniowieczne Bielsko (3-4 godziny)
Wzgórze Zamkowe – Zamek i Kaplica św. Anny – Rynek – Katedra św. Mikołaja (historia i architektura na tle zmian zachodzących w związku z ich przebudową, relikty murów obronnych) – pl. Chrobrego – ul. 3 Maja – dworzec PKP. Spotkanie z przewodnikiem – pl. Chrobrego (fontanna), godz. 9.00
5.09.2015 r. Trasa VII – Przemysłowe Bielsko dawniej i dziś (Zabytki przemysłu i techniki na terenie Bielska-Białej) (3-4 godziny)
Rynek – ul. Cieszyńska – Muzeum „Dom Tkacza” – Stara Remiza Straży Pożarnej w Bielsku – Nowa Remiza Straży Pożarnej w Bielsku – Stary i Nowy Dworzec Kolejowy – Tunel Kolejowy – Fabryki Sukna w Bielsku i Białej. Spotkanie z przewodnikiem - plac przed Nowym Dworcem Kolejowym, godz. 9.00
26.09.2015 r. Trasa VIII – Historia kościoła ewangelicko-augsburskiego w Bielsku i Białej
Bielski Syjon – zwiedzanie obiektów z kościołem ewangelickim Zbawiciela - kościół p.w. M. Lutra w Białej i cmentarz ewangelicki. Spotkanie z przewodnikiem – pl. Chrobrego (fontanna), godz. 9.00.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 33/812 24 00 (od wtorku do piątku w godz. 12.00-15.00) oraz na stronie internetowej.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl