Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2025-09-12

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Piękno przyrody

2016-03-12 05:00:00 KGO 2672


Wczoraj w Bielskiej Galerii BWA odbył się wernisaż wystawy "Fotografia Dzikiej Przyrody 2015".

foto: mat. prasowe, KGO

Wystawa ma charakter edukacyjny. Ukazuje piękno otaczającego świata.

- Wystarczy mieć tylko oczy szeroko otwarte, a wtedy dostrzeże się to, co do tej pory pozostawało dla nas niewidoczne -stwierdzili uczniowie Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej, którzy tego dnia podziwiali prace laureatów przeglądu. Szczególne wrażenie zrobiły na nich zdjęcia wykonane przez młodych ludzi (kategoria wiekowa do 10 lat, 11-14 l., 15-17 l.).

- Podoba mi się to, że mają pasję i są tak uzdolnieni. Nie boją się wyzwań. To budzi mój szacunek - powiedział Krzysztof Wojciuch, gimnazjalista.

Wystawę można podziwiać do 5 kwietnia. Wstęp jest bezpłatny. Galeria Bielska BWA wydłuża ponadto godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku jest czynna od godz. 8.00 do 18.00; w soboty, niedziele i święta bez zmian, w godz. 10.00–18.00.

***

Wystawę tworzą prace z dorocznego konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year 2015”, organizowanego od 1965 roku, początkowo przez BBC Worldwide, następnie w latach 1986–2014 także przez Natural History Museum w Londynie, a od 2015 roku już wyłącznie przez Muzeum. Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs w zakresie fotografii przyrodniczej, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Na najnowszą, 51. edycję, zgłoszono ponad 42 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 96 krajów.

Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość. Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach oraz cztery nagrody specjalne. Jest ich 100, autorstwa 76 fotografów z 23 krajów.

Wystawę, która swoją prapremierę ma zawsze jesienią w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, oglądają następnie miliony widzów na całym świecie. W Polsce wystawa prezentowana jest już po raz 14., a w Galerii Bielskiej BWA po raz trzynasty z rzędu. Organizatorem tournée wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. Więcej informacji o wystawie można znaleźć na www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl.



Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Komedia „Nikt nie jest doskonały”
    2018-01-29

    Komedia „Nikt nie jest doskonały”

    Komedia „Nikt nie jest doskonały” S. Williamsa będzie grana 10 marca 2018 o godz. 19:30 w ...

    Złote Gody w Bielsku-Białej
    2025-09-12

    Złote Gody w Bielsku-Białej

    Drugie po wakacyjnej przerwie spotkanie par małżeńskich z Bielska-Białej, które świętują 5...

    Zbliżają się Dni Bielska-Białej 2025
    2025-08-21

    Zbliżają się Dni Bielska-Białej 2025

    Trzy wyjątkowe wydarzenia – każdy dzień Dni Bielska-Białej 2025 to inny klimat

      Popularne Artykuły


      Bielsko-Biała. Mamy 64 nowych nauczycieli mianowanych
      2025-09-09

      Bielsko-Biała. Mamy 64 nowych nauczycieli mianowanych

      System edukacji w Bielsku-Białej wzbogacił się o 64 nowych nauczycieli mianowanych

      Finał Czwartków Lekkoatletycznych
      2025-09-11

      Finał Czwartków Lekkoatletycznych

      6 i 7 września w Łodzi odbyły się finały edycji 2024/25 czwartków. Zawodnicy z naszego reg...


      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO