Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-02-20

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

2021-01-19 19:20:00 PAP 5882


Zmiany w obostrzeniach. Premier zapowiada dalsze decyzje

Premier Mateusz Morawiecki

Rząd na początku przyszłego tygodnia będzie chciał przekazać informacje ws. zmian dotyczących obostrzeń gospodarczych - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, trzeba będzie restrykcje utrzymać.
Jak wskazał premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej, rząd nie wyklucza, że "będą pewne zmiany" po fazie restrykcji ogłoszonej na najbliższe dwa tygodnie do końca stycznia. "Postaramy się na początku przyszłego tygodnia je zakomunikować" - zapowiedział.

Premier podkreślił, że jesteśmy w momencie, w którym trudno mówić o otwieraniu gospodarki szerzej. "Na pewno będziemy w najbliższych dniach pracować nad protokołami sanitarnymi - na wszelki wypadek, gdyby sytuacja się poprawiała, (...) umożliwiała jakieś uwolnienie, umożliwiała luzowanie tych restrykcji" - powiedział.

Morawiecki przyznał, że zależy to nie tylko od poziomu zakażeń, zgonów czy dostępności łóżek covidowych. "Nowa mutacja wirusa, która się pojawiła, jest na tyle niewiadomą, że dziś musimy zachować daleko idącą pokorę wobec potencjalnych scenariuszy" - stwierdził premier.

"Sytuacja może się pogorszyć za tydzień i wtedy trzeba będzie obostrzenia jeszcze jakiś czasu utrzymywać" - zaznaczył.

Według premiera pomoc, która "już dzisiaj idzie coraz szerszym strumieniem do branży gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, szkoleniowej, wystawienniczej" pozwoli przetrwać przedsiębiorcom ten najtrudniejszy czas. "Będziemy oczywiście myśleć o kolejnych instrumentach" - zapowiedział.

Szef rządu przypomiał, że wiele firm zostało zwolnionych ze składek ZUS, "działa postojowe, program bezzwrotnych dotacji do 5 tys. zł i wiele innych instrumentów jest dzisiaj w praktycznym działaniu".

Premier podkreślił, że odmrażanie gospodarki jest limitowane programem szczepień, dostępnością szczepionek. "To jest to wąskie gardło" - wskazał. Dodał, że rząd ma sygnały, że od marca lub kwietnia będzie większa liczba dawek - "ale to się pewnie potwierdzi w ciągu tygodnia, dwóch". (PAP)

autor: Magdalena Jarco


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteo dla Powiatu Bielskiego
    2026-02-20

    Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteo dla Powiatu Bielskiego

    Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie meteo dla Powiatu Bielskiego

    Zmarł Jan Dzida
    2026-02-20

    Zmarł Jan Dzida

    Minionej nocy odszedł Jan Dzida – wieloletni dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Z...

    Mieszkanka Bielska-Białej w 5. edycji „Farmy” w Polsacie
    2026-02-19

    Mieszkanka Bielska-Białej w 5. edycji „Farmy” w Polsacie

    Reality show „Farma” powróciło już na antenę Polsat. W piątej edycji programu wśród uczest...

      Popularne Artykuły


      Człowiek, który robi najlepsze hot dogi w Bielsku Białej
      2026-02-18

      Człowiek, który robi najlepsze hot dogi w Bielsku Białej

      Na kanale Pasjonaci ukazał się nowy odcinek zatytułowany „Człowiek, który robi najlepsze h...

      Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska urzędnicze. Trwa nabór
      2026-02-14

      Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska urzędnicze. Trwa nabór

      Starosta Bielski ogłasza nabór na 2 stanowiska pracy

      Synoptycy wydali dwa kolejne ostrzeżenia meteo dla Powiatu Bielskiego
      2026-02-18

      Synoptycy wydali dwa kolejne ostrzeżenia meteo dla Powiatu Bielskiego

      Synoptycy wydali dwa kolejne ostrzeżenia meteo dla Powiatu Bielskiego

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO