Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

WOŚP zagra dla noworodków

2018-01-03 05:00:00 Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej 2124


14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem kierowana przez Jerzego Owsiaka fundacja będzie zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

foto: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem kierowana przez Jerzego Owsiaka fundacja będzie zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

- W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować – mówi Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP. Dodaje on, że neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie, a dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł.

- Zachęcając do wsparcia tej szczytnej akcji przypominamy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pamięta także o Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. Od fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka otrzymaliśmy między innymi lokalizator naczyń krwionośnych, stacjonarny i przewoźny aparat do wykonywania badań USG, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy czy zestaw do trudnej intubacji. A w 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ofiarowała naszemu szpitalowi aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, pompy infuzyjne, pulsoksymetr , aparat EKG oraz holter ciśnienia. Będziemy jeszcze zabiegać o to, aby WOŚP wsparła nowym sprzętem Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci. - czytamy na stronie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
      2026-06-26

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

      Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO