Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

To był dobry rok

2019-01-27 05:00:00 Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej 2522


Zakończony niedawno rok 2018 bez wątpienia bardzo dobrze zapisał się w historii Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Nasza placówka między innymi poszerzyła gamę oferowanych usług medycznych, wzbogaciła się o nowy sprzęt oraz karetkę „N”, a pacjenci kolejny raz potwierdzili, że darzą ją zaufaniem

foto: www.szpitalpediatryczny.pl

Zakończony niedawno rok 2018 bez wątpienia bardzo dobrze zapisał się w historii Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Nasza placówka między innymi poszerzyła gamę oferowanych usług medycznych, wzbogaciła się o nowy sprzęt oraz karetkę „N”, a pacjenci kolejny raz potwierdzili, że darzą ją zaufaniem.

Wiele działo się w 2018 roku w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej. W marcu dobiegł końca remont 1. piętra pawilonu nr 5, które przygotowano na potrzeby Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. W czerwcu w strukturę naszej placówki medyczne zostały włączone (funkcjonujące od kilku lat na terenie szpitala) Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży, które wcześniej wchodziły w skład Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej. W lipcu zajęły one wyremontowany w 2017 roku parter pawilonu nr 5. W tym samym miesiącu Szpital Pediatryczny odwiedziła wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko. W sierpniu w naszej placówce medycznej pojawiła się karetka „N” służąca do przewożenia noworodków. Początkowo był to pojazd wypożyczony, ale pod koniec 2018 roku – dzięki finansowej pomocy budżetu państwa oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej – zakupiliśmy za pół miliona złotych własną, nowocześnie wyposażoną, karetkę „N”. Również w sierpniu w ogólnopolskim plebiscycie medycznym „Laur Pacjenta 2017/18” w kategorii „Placówka medyczna” Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej został wyróżniony certyfikatem „Zaufania pacjentów”. W tym rankingu pod uwagę brane są opinie pacjentów na temat lekarzy i placówek medycznych. W listopadzie na 1. piętrze pawilonu nr 5 ruszył Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Tym samym w naszym szpitalu powstał jedyny na Podbeskidziu kompleksowy blok psychiatrii dziecięcej. Na koniec tej wyliczanki trzeba dodać, że w 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz naszego szpitala wyposażenie i sprzęt medyczny o wartości powyżej miliona zł.

W 2018 roku w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej miało miejsce około 6,5 tysiąca hospitalizacji. Udzielono około 84 tysięcy porad, w tym ponad 22 tysięcy w Izbie Przyjęć, ponad 46 200 w poradniach specjalistycznych, około 600 miesięcznie w poradni psychiatrycznej oraz ponad 11 600 porad nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO