Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Sześcioletni Maciej bohaterem!

2019-04-03 17:58:53 KMP Bielsko-Biała 1974


Sześcioletni Maciej Gacek z Czechowic-Dziedzic został nagrodzony za uratowanie trzylatka, który skoczył z okna mieszkania

fot. KMP B-B

6-letni Maciej Gacek z Czechowic-Dziedzic wykazał się nie lada odwagą ratując 3-latka, który skoczył z okna mieszkania usytuowanego na wysokości blisko 3 metrów. Chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko, amortyzując upadek. Za tę bohaterską, godną naśladowania postawę, podziękował mu dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.
Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Traugutta, w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków oraz mamy Maćka. Składając podziękowania, szef bielskiego garnizonu podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca – „Dziękuję Ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie” – powiedział insp. Krzysztof Herzyk, wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla małego bohatera, m.in. policyjną maskotkę Sznupka. Komendant złożył również gratulacje mamie - Pani Patrycji, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca.

Swoje uznanie wyraziła również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach Pani Alicja Gach, gratulując bohaterowi odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba rezygnuje. Pani Dyrektor stwierdziła, iż jest dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje.

Mama Maćka, Patrycja Ligocka była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca. – „To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować” - wyznała. Maciek był bardzo szczęśliwy przyjmując podziękowania i gratulacje – „Komendant dał mi dyplom. To super uczucie” – mówił z dumą w głosie 6-latek, dodając – "Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić”.

W miniony poniedziałek Maciek uratował swojego 3-letniego kolegę. Gdy tylko 6-letni chłopczyk zauważył stojącego w oknie 3-latka, który próbował skoczyć na trawnik, natychmiast podbiegł i złapał dziecko. O wszystkim powiadomił swoją matkę, która zaopiekowała się 3-latkiem. Na szczęście dzieciom nic się nie stało.

Spotkanie było też doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Asp. Ilona Michalczyk z wydziału ruchu drogowego przypomniała o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Zwróciła również uwagę na niezwykle ważną rolę, jaką podczas pieszych wędrówek odgrywają odblaski. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe i słodycze.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
    2026-06-24

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO