Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Strażacy ćwiczą w trudnych warunkach

2017-11-09 21:40:00 KMPSP Bielsko-Biała 2593


Jest to pierwsze tego typu szkolenie zorganizowane przez komendę miejską PSP w Bielsku-Białej, które pozwoliło zawodowym kierowcom, sprawdzić się w tzw. warunkach off road i przygotować się do akcji ratowniczo-gaśniczych prowadzonych w trudno dostępnym terenie górskim

fot. KMPSP Bielsko-Biała

W dniach 6- 10 listopada br. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej zorganizowała szkolenie doskonalące dla kierowców z zakresu prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach terenowych.

W ciągu 5 dni zostanie przeszkolonych ponad 80-ciu kierowców. Gościnnie w szkoleniu wzięli udział Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Biskup i st. bryg. Bogdan Jędrocha, komendanci powiatowi PSP powiatów pszczyńskiego , żywieckiego i cieszyńskiego oraz żołnierze z wojskowej straży pożarnej JW. 1328.

Szkolenie rozpoczyna się każdego dnia o godz. 9 rano i składa się z czterech części. Pierwsza to zajęcia teoretyczne prowadzone przez Pana Ryszarda Górskiego na których omawiane były różne rodzaje napędów samochodowych i ich zastosowanie. W części drugiej uczestnicy szkolenia wykonują na placu KM PSP ćwiczenia z zakresu prawidłowego prowadzenia pojazdów. Część trzecia to jazda w stromym terenie w masywie Beskidu Małego. W godzinach popołudniowych zajęcia odbywają się na poligonie wojskowym na bielskich błoniach z tematyki jazdy w grząskim terenie. Zajęcia odbywają się pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy ze szkoły „Subtruck” z Warszawy.

Strażacy biorący udział w szkoleniu mieli możliwość opanowania technik jazdy pozwalające na pokonywanie stromych podjazdów, zjazdów, trawersów. Nauczyli się jak prawidłowo pokonywać przeszkody wodne, błotne i piaszczyste oraz jak w sytuacjach pozornie bez wyjścia można sobie poradzić, bezpiecznie wykorzystując możliwości samochodów pożarniczych.

Jest to pierwsze tego typu szkolenie zorganizowane przez komendę miejską PSP w Bielsku-Białej, które pozwoliło zawodowym kierowcom, sprawdzić się w tzw. warunkach off road i przygotować się do akcji ratowniczo-gaśniczych prowadzonych w trudno dostępnym terenie górskim, których nie brakuje w naszym powiecie. Tego typu doskonalenie zawodowe podnosi skuteczność działań ratowniczych i pozwoli w przyszłości na dotarcie samochodami gaśniczymi do miejsc dotychczas dla nas niedostępnych.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
      2026-06-26

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

      Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO