Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Solarne drzewko powstanie w Bielsku-Białej?

2018-06-06 09:39:00 mat. prasowe 2796


Będzie to 3 konstrukcja tego typu w Polsce oraz 1 w województwie Śląskim. Trwa zbiórka funduszy!

FOTO

Alex Kantor, uczeń pierwszej klasy V LO w Bielsku-Białej bierze udział w ogólnopolskim konkursie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Jego celem jest popularyzacja Odnawialnych Źródeł Energii oraz zwiększenie ludzkiej świadomości na ich temat.

- Często słyszę pytanie: "Dlaczego akurat taki temat, zwłaszcza w takim [dość młodym] wieku?" Odpowiedź jest jasna jak Słońce). Ludzkość musi mieć zapewnioną niezależność energetyczną w niedalekiej przyszłości. W przypadku, gdy część konwencjonalnych źródeł energii skończy się najprawdopodobniej jeszcze w I połowie XXI wieku, Ziemianie będą potrzebować(my wszyscy będziemy potrzebować) nowych zasobów energetycznych. Moim zdaniem, którymi są właśnie Odnawialne Źródła Energii. Aby osiągnąć wybrany cel, postanowiłem wybudować drzewko solarne SolarBloom w Bielsku-Białej. W realizacji projektu uczesticzą także: Mateusz Kisiel, Piotr Wawrzeńczyk, Władysław Krawczyk - informuje Alex Kantor

https://polakpotrafi.pl/projekt/solarbloom-czyli-drzewko-solarne 

Drzewko solarne jest to konstrukcja stalowa, która swoją formą przypomina drzewo żywe. W koronie takiego drzewka umiejscowione są panele fotowoltaiczne. Konstrukcja jest zasilana wyłącznie energią słoneczną, tzn. jest samowystarczalna.

Design drzewa SolarBloom powstał przy pomocy Piotra Wawrzeńczyka. Cała idea polega na złotym podziale, czyli zastosowaniu ciągu liczb Fibonacciego. Będzie to 3 konstrukcja tego typu w Polsce oraz 1 w województwie Śląskim.

Za pomocą takiego drzewka ludzie mogą:
- podładować swoje urządzenia elektroniczne(dostęp do: portów USB, ładowarek indukcyjnych oraz standardowych gniazdek)
- skorzystać z darmowego WiFi
- odpocząć na multimedialnych ławkach m.in. z opcją nocnego oświetlenia(regulacja kolorów) czy wmontowanymi ekranami
- dodatkowo można sprawdzić aktualny stan czystości powietrza, gdyż na drzewku ma być zamontowany czujnik zanieczyszczenia powietrza

Całkowity koszt takiego projektu wynosi 40 000 PLN, z czego ponad połowa została już zebrana przy pomocy fundacji ekologicznych, czy zainteresowanych tym tematem firm.

Pozostaje jeszcze jednak zebrać 15 000 PLN, aby kupić ławkę multimedialną.
W przypadku gdy, projekt uzbiera:
120% niezbędnej kwoty - możliwy będzie zakup czujnika zanieczyszczenia powietrza
150% niezbędnej kwoty - możliwy będzie zakup solarnego kosza na śmieci, który w 100% uzupełni pomysł z energetyką odnawialną i będzie tematycznie pasować do drzewka; oraz zakup czujnika zanieczyszczenia powietrza
250% niezbędnej kwoty - podobne drzewko powstanie może akurat w twoim mieście

Oficjalne otwarcie drzewka SolarBloom jest planowane na koniec lipca 2018r. Nie bądzcie obojętni, dbajcie o naszą planetę i o wspólną przyszłość jej mieszkańców!

https://polakpotrafi.pl/projekt/solarbloom-czyli-drzewko-solarne 

Kontakt
e-mail - zwolnienizteorii.vlo.bb@gmail.com
telefon - +48 794 652 519


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO