Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-12-06

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Projektowanie wnętrz Katowice: praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zaaranżować mały pokój

2022-12-21 18:19:25 Art Partnera 1209


Mały pokój to prawdziwe wyzwanie dla dekoratora wnętrz. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że przy odrobinie starań możemy stworzyć przytulne i praktyczne pomieszczenie, nawet gdy dysponujemy wyjątkowo niewielką powierzchnią. Architekt wnętrz z Katowic radzi jak zaaranżować mały pokój.

projektowanie wnętrz

Mały pokój – w jaki sposób optycznie go powiększyć?

Jedną z najważniejszych kwestii, którymi należy się zająć podczas aranżacji małego pokoju jest jego optyczne powiększenie. Architekt wnętrz z Katowic przekonuje, że wykorzystanie niektórych zabiegów aranżacyjnych może sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Ściany niewielkiego pomieszczenia zdecydowanie warto jest pomalować jasnymi farbami. Jeżeli nie odpowiada nam kolor biały, możemy zdecydować się na szarości, beże czy pastele. Unikajmy natomiast kolorów ciemnych, które sprawiają, że pokój wydaje się klaustrofobicznie mały.

Idealnym sposobem na powiększenie małego pokoju jest zamontowanie w nim luster. Dobrze sprawdzą się lustra duże, sięgające od sufitu aż do podłogi, koniecznie bez masywnych ram. Wadą luster jest niestety konieczność ich regularnego czyszczenia.

Innym bardzo ciekawym pomysłem na sprawienie, żeby pomieszczenie wydawało się większe jest zamontowanie w nim trójwymiarowych fototapet (są one mniej kosztowne niż lustra, a dodatkowo w dowolnym momencie możemy je łatwo zdjąć i zwinąć).

Jakie meble wybrać do małego pokoju?

Wybór mebli do małego pokoju jest uzależniony od przeznaczenia tego pomieszczenia. Niewielki pokój może pełnić funkcję sypialni, gabinetu, pokoju dla dziecka lub osoby starszej.

Niezależnie czy pokój ma być sypialnią czy gabinetem, powinniśmy stosować się do jednej zasady – mebli powinno być w nim jak najmniej. W przeciwnym razie pomieszczenie będzie wydawało się zagracone, a co się z tym wiąże – mniejsze.

W małych pokojach dobrze sprawdzają się rozkładane sofy z pojemnikami na pościel, składane krzesła i biurka, szafy z lustrzanymi drzwiami. Jeżeli pokój jest naprawdę mały, możemy wykorzystać w nim takie rozwiązania jak na przykład przesuwane drzwi.

W przypadku gdy mały pokój będzie pełnił funkcję pokoju gościnnego, oprócz kanapy wstawmy do niego niewielki stolik i szafę.

Warto jest także zadbać o więcej niż jedno źródło światła. - podpowiada Architekt z firmy Mist

Architekt wnętrz z Katowic: aranżacja okien w małym pokoju

Okna są bardzo ważnym elementem każdego, a zwłaszcza małego wnętrza. Umiejętna ich aranżacja sprawi, że pomieszczenie nabierze głębi, będzie wydawało się jaśniejsze i większe.

W małych pokojach lepiej jest zrezygnować z tradycyjnych, masywnych firan. Zmniejszają one optycznie pomieszczenie, a dodatkowo są siedliskiem kurzu. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, a taki styl nam pasuje – pozostawmy okna nieosłonięte. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet lub żaluzji w jasnym kolorze.

Inne rozwiązania, które sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkich gabarytach

Najgorsze co możemy zrobić to sprawienie, żeby mały pokój stał się jednocześnie zagracony. W takim miejscu nie należy przesadzać z ozdobami. Jeżeli w pokoju jest duża ilość drobnych przedmiotów, postarajmy się je posegregować w specjalnych kartonowych lub drewnianych pojemnikach (pojemniki można włożyć do szafy lub ustawić na niej).

W małych pokojach należy jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Świetnym pomysłem jest zabudowa sięgająca samego sufitu (przedmioty, z których korzystamy najrzadziej należy ustawić jak najwyżej).


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Ratownicy GOPR uratowali 11 osób
  2023-12-05

  Ratownicy GOPR uratowali 11 osób

  W ostatnich dniach ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielali pomocy 11 osobom poszkodowan...

  Pomysły na spędzenie zimowych wieczorów
  2023-12-05

  Pomysły na spędzenie zimowych wieczorów

  Zimowe wieczory są długie – w szczytowym momencie zaczynają się już przed 16:00, gdy na dw...

  Jakie są odmiany wózków podnośnikowych?
  2023-12-05

  Jakie są odmiany wózków podnośnikowych?

  Wózki widłowe, potocznie nazywane widlakami, mają wiele różnych rodzajów i modeli, które r...

   Popularne Artykuły


   Trzy Złote Maski dla Teatru Polskiego
   2023-11-29

   Trzy Złote Maski dla Teatru Polskiego

   . Trzy statuetki odebrali twórcy związani z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej – aktorzy Mar...

   Intensywne opady śniegu
   2023-12-01

   Intensywne opady śniegu

   IMGW zapowiada intensywne opady śniegu

   Ekspresy do kawy - ranking popularności 2023
   2023-11-30

   Ekspresy do kawy - ranking popularności 2023

   W dzisiejszym szybkim tempie życia niezwykle ważne jest znalezienie momentów relaksu i prz...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO