Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Pracownica banku okradała starszych klientów

2018-02-01 10:35:00 KMP Bielsko-Biała 2943


36-letnia pracownica banku za cel obrała sobie osoby w podeszłym wieku, które posiadały na kontach znaczny kapitał. Zawsze wybierała stałych klientów, którzy przeprowadzali transakcje w jej okienku

 

fot. KMP Bielsko-Biała

Osoby starsze, to potencjalnie łatwy cel, o czym dobrze wiedziała pracownica jednego z banków w Bielsku-Białej. Zdobywała zaufanie seniorów, a następnie, bazując na ich łatwowierności, okradała ich konta bankowe. Klienci stracili w ten sposób oszczędności w wysokości blisko 100 tys. zł. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy zatrzymali 36-letnią oszustkę.

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe pracowali nad sprawą kradzieży pieniędzy z rachunków bankowych. Z ich ustaleń wynikało, że 36-letnia pracownica banku za cel obrała sobie osoby w podeszłym wieku, które posiadały na kontach znaczny kapitał. Zawsze wybierała stałych klientów, którzy przeprowadzali transakcje w jej okienku. Kobieta zdobywała ich zaufanie, a następnie przekonywała o możliwości podwojenia zysków poprzez inwestowanie oszczędności lub deponowanie ich na lokatach. Seniorzy byli pod dużym urokiem urzędniczki. Ufali jej do tego stopnia, że nie sprawdzali wysokości kwot pieniężnych na swoich rachunkach. W większości przypadków nie potrafili też korzystać z bankowości internetowej. Zrezygnowali także z otrzymywania papierowych wyciągów, więc nie mieli na bieżąco dostępu do swoich rachunków. Stan gotówki kontrolowali w placówce, co znacznie ułatwiało sprawczyni działanie.

Proceder za każdym razem wyglądał tak samo. 36-latka najpierw wypłacała sobie różne kwoty z kont starszych osób, a potem podrabiała ich podpisy na potwierdzeniu wypłaty. Kiedy osoby te przychodziły do banku, były zawsze obsługiwane przez tą samą kasjerkę. Gdy prosili o podanie stanu swych środków pieniężnych, nieuczciwa pracownica banku zawsze zapisywała na kartce kwotę, która powinna być na ich koncie. W rzeczywistości pieniędzy było zdecydowanie mniej.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy podczas którejś z kolejnych wizyt w banku jedna z klientek trafiła na inną kasjerkę. Podany przez nią stan konta nie zgadzał się z jej obliczeniami. Starsza pani sądziła, że ma na rachunku znacznie więcej pieniędzy. Przeczuwając, że mogła paść ofiarą kradzieży, zawiadomiła policję.

Szybko okazało się, że kobieta nie jest jedyną pokrzywdzoną. Śledczy ustalili, że systematycznie okradane przez kasjerkę były co najmniej 4 osoby w wieku od 65 do 70 lat. W ciągu 2 lat kobieta wypłaciła sobie z ich rachunków blisko 100 tys. zł. Bank pokrył straty, uzupełniając brakujące sumy na kontach.

Policjanci zatrzymali nieuczciwą kasjerkę w mieszkaniu. Była bardzo zaskoczona ich wizytą. Usłyszała m.in. zarzut kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Grozi jej za to do 8 lat więzienia. Wobec podejrzanej prokurator zastosował dozór policyjny. Zakazał jej też opuszczania kraju i zatrzymał paszport. Podejrzana wyjaśniła, że pieniądze przeznaczała na codzienne potrzeby oraz spłatę zaciągniętych kredytów.

Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że pokrzywdzonych klientów banku jest więcej. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa...


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO