Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Prace przygotowawcze pod budowę hali

2015-10-02 09:30:00 UG Jasienica 2752


W jasienickiej strefie rusza budowa pierwszej fabryki

foto: UG Jasienica

Firma CMB ze Śląska rozpoczyna w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej prace przygotowawcze pod budowę hali fabrycznej. W przyszłym roku firma z Czechowic-Dziedzic uruchomi w niej produkcję opakowań wielokrotnego użytku dla branży automotiv.

– Cieszymy się, że w pięć miesięcy po oddaniu do użytku naszej niskoemisyjnej strefy ekonomicznej, rozpocznie się budowa pierwszej fabryki, a zarazem działalność przemysłowa. Dzięki temu wielu ludzi znajdzie pracę, a do gminnej kasy wpłyną podatki – mówi wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

CMB jako pierwsza firma zdecydowała się na kupno działki w Strefie Niskoemisyjnej. Jeszcze w dniu otwarcia, 1 czerwca, odbył się przetarg, który wygrała CMB, oferując ok. 3,2 mln zł za działkę o pow. 2,5 hektara. Po notarialnym dokonaniu sprzedaży, firma rozpoczęła przygotowanie placu budowy.

– Jesteśmy na ostatnim etapie załatwiania formalności, które pozwolą nam uzyskać pozwolenie na budowę i ruszyć z pracami budowlanymi – wyjaśnia Arkadiusz Sonik z CMB. Hala o powierzchni 9 tys. mkw. ma być gotowa jeszcze w pierwszym półroczu, po jej wykończeniu w maju zostanie oddana do użytku.

Wprowadzi się do niej firma Conteyor Poland, światowy lider w produkcji opakowań wielokrotnego użytku dla branży automotiv. Większą część zajmie przede wszystkim szwalnia. Firma chce się rozwijać, w dotychczasowym miejscu nie ma już możliwości na powiększenie zakładu.

– Od dwóch lat szukaliśmy dla nich nowej lokalizacji. Tylko strefa ekonomiczna w Jasienicy spełniała warunki – wyjaśnia Sonik. Firmie Conteyor zależało, aby nowy zakład m.in. znajdował się do 20 km od Czechowic, był łatwy dostęp do mediów oraz dojazd dla pojazdów 40-tonowych.

– Dobra cena, za jaką udało się w przetargu kupić działkę w Strefie Ekonomicznej, a także dobre uzbrojenie terenu, również miało znaczenie – dodaje. W nowej fabryce na dwie zmiany będzie pracować ok. 250 osób, firma jednak planuje dalszą rozbudowę zakładu, do ok. 14 tys. mkw. powierzchni.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
      2026-06-26

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

      Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO