Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2022-05-17

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Poznaj wymagania testów do Policji

2020-10-04 09:07:17 Artykuł Partnera 2768


Wiele osób decyduje się na przywdzianie munduru policjanta. Przemawia za tym wielu zalet a między innymi stabilne zatrudnienie, dosyć wysoka pensja oraz szybka emerytura.

Policja

Wiele osób decyduje się na przywdzianie munduru policjanta. Przemawia za tym wielu zalet a między innymi stabilne zatrudnienie, dosyć wysoka pensja oraz szybka emerytura.

Dla kogo jest praca policjanta?

Wszyscy kandydaci muszą być świadomi tego, że ten zawód nie jest dla każdego. Niewielu kandydatów dostanie pracę po egzaminach. Bardzo wiele zależy od czynników psychologicznych kandydata i jego indywidualnych uwarunkowań do pracy w tym zawodzie.

Policjant powinien być przede wszystkim odważny, posiadać silne poczucie sprawiedliwości oraz możliwość działania w stresie oraz kiedy trzeba zachować zimną krew. Zanim przystąpicie do egzaminu musicie zrobić sobie rachunek swoich wad i zalet. To pozwoli zdecydować czy rzeczywiście pasujecie do profilu idealnego policjanta.

Egzamin do Policji – jak wygląda? Krok po kroku

Na testy do Policji składają się 4 etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne oraz rozmowa kwalifikacyjna (daw. wywiad zorganizowany). Każdy kandydat podchodzi do wszystkich etapów, niezależnie od wyników poszczególnych z nich. Ostateczne przyjęcie do Policji jest uzależnione od ilości zdobytych punktów z każdego etapu egzaminu.

 • Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna jest bardzo ważna dla każdego policjanta. Dlatego na testach przykładana jest tak duża waga to sprawdzenia kandydatów pod każdym kątem fizyczności.

Podczas egzaminu każdy kandydat musi zaliczyć tor przeszkód, który składa się z 6 zróżnicowanych ćwiczeń i należy go pokonać w określonym czasie. Maksymalny czas na jego ukończenie to 1 minuta i 41 sekund.

Powyżej tego czasu otrzymuje się najniższą ilości punktów z tej część egzaminu i to praktycznie zmniejsza do zera szanse dostania się do Policji. Z kolei niższe czasy pozwalają uzyskać wyższą ilość punktów.

 • Test Wiedzy Ogólnej

Arkusze egzaminacyjny podczas testu wiedzy zawiera czterdzieści ogólnych pytań z wiedzy o państwie, obowiązującym prawie oraz pracy i ustawach o Policji. Wszystkie pytania na egzaminie mają tylko jedną możliwą odpowiedź A,B,C lub D.

Podczas nauki do egzaminu warto skorzystać z gotowych arkuszymi z odpowiedziami na wszystkie pytania.  Na stronie Odpowiedzi.com.pl macie dostęp do sprawdzonych arkuszy z gotowymi odpowiedziami na wszystkie pytania jakie mogą pojawić się na teście wiedzy do Policji.  

 • Testy psychologiczne

Podczas testów psychologicznych wszyscy kandydaci muszą rozwiązać test na inteligencję oraz test osobowości. Testy psychologiczne kończą się rozmową z psychologiem, który interpretuje odpowiedzi i może zadawać dodatkowe pytania pozwalające określić osobowość kandydata.

 • Rozmowa kwalifikacyjna

Nazwa tego etapu jest zazwyczaj myląca. Rozmowa kwalifikacyjna w trakcie rekrutacji do Policji znacząco różni się od typowych rozmów o pracę. Zazwyczaj prowadzona jest przez dwóch policjantów z wydziału prewencji. Kandydat zostaje zasypany różnymi pytaniami a celem tego jest wytrącenie go z równowagi i zbadanie odporności kandydata na stres.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Trojaczki w Szpitalu Wojewódzkim
  2022-05-17

  Trojaczki w Szpitalu Wojewódzkim

  W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej urodziły się trojaczki. Na razie Margerita, Makar ...

  Przestępczy rajd po centrum miasta z finałem w areszcie
  2022-05-17

  Przestępczy rajd po centrum miasta z finałem w areszcie

  Policjanci szybko wytropili i zatrzymali dwóch sprawców zuchwałej kradzieży, bezprawnego p...

  Maluchomania w Książnicy Beskidzkiej
  2022-05-16

  Maluchomania w Książnicy Beskidzkiej

  Minizlot fiatów 126 p uatrakcyjnił 12 maja spotkanie w Książnicy Beskidzkiej z Przemysławe...

   Popularne Artykuły


   Nikt nie będzie się nudził
   2022-05-11

   Nikt nie będzie się nudził

   Bogaty program pikniku artystyczno-edukacyjnego Rodzinny Dzień Dziecka – Bezpieczne Dzieck...

   Policja ostrzega ! Kradzieże z włamaniami
   2022-05-13

   Policja ostrzega ! Kradzieże z włamaniami

   W środę na terenie Bielska-Białej doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do mieszkania

   Warszawska z dofinansowaniem
   2022-05-14

   Warszawska z dofinansowaniem

   Bielsko-Biała otrzyma na rozbudowa ul. Warszawskiej (etap IVB) 5.600.000 zł z budżetu pańs...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO