Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-25

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Po 21 latach do Wilkowic wraca posterunek Policji

2019-06-17 05:00:00 KMP Bielsko-Biała 2310


Służby w posterunku odbywają się codziennie, w trzech zmianach. W posterunku służą dwaj dzielnicowi, a patrole i interwencji realizuje czterech policjantów z drużyny patrolowej

fot. policja

W Wilkowicach, w powiecie bielskim, został otwarty Posterunek Policji. W uroczystym przekazaniu kluczy do nowego komisariatu uczestniczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i komendant wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński, a także przedstawiciele władz samorządowych, kadry kierowniczej bielskiego garnizonu, duchowieństwa oraz społeczności lokalnej.

- Ten klucz otwierający posterunek to symboliczny klucz do bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślił podczas uroczystości w Wilkowicach wojewoda Jarosław Wieczorek. To już trzeci – po Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komisariacie Policji w Szczyrku – obiekt, który zostaje otwarty w przeciągu ostatniego roku.

Wojewoda Wieczorek podziękował również kierownictwu śląskiego garnizonu za modelową współpracę i zapewnił o wsparciu dla Policji oraz wspólnym poczuciu odpowiedzialności za poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa śląskiego – zarówno w dużych aglomeracjach, jak również w miejscowościach takich jak gmina Wilkowice.

Posterunek Policji w Wilkowicach stanowi inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców i regionu o wartości blisko 1,5 mln zł. Jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej zgłaszane podczas konsultacji i debat społecznych. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska oraz gminy Wilkowice.

Posterunek zlokalizowany jest w centrum miejscowości przy ulicy Parkowej 2, w pobliżu Urzędu Gminy w Wilkowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S1. Jego położenie pozwala na wygodny dojazd kierującym, jak również mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej. Przedtem najbliższy komisariat znajdował się w Szczyrku.

Służby w posterunku odbywają się codziennie, w trzech zmianach. W posterunku służą dwaj dzielnicowi, a patrole i interwencji realizuje czterech policjantów z drużyny patrolowej. Wilkowiccy policjanci są wspierani przez Zespół Patrolowy z Komisariatu Policji w Szczyrku, pod który służbowo podlega posterunek. Policjanci ze Szczyrku będą zapewniali ciągłość służby pod nieobecność wilkowickich stróżów prawa.

Na terenie gminy Wilkowice funkcjonował Komisariat Policji, który został zlikwidowany w 1998 roku. W związku z funkcjonowaniem programu odtwarzania posterunków, jako elementu budowania tzw. policji środowiskowej (obok Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu "Dzielnicowy bliżej nas", aplikacji Moja Komenda), mieszkańcy za pośrednictwem władz samorządowych podjęli starania zmierzające do odtworzenia jednostki Policji na terenie swojej gminy. Było to podyktowane rozwojem gminy w ostatnich latach, rozbudową terenów przemysłowych, postępującą urbanizacją, napływem ludności oraz rozrostem infrastruktury drogowej przebiegającej przez miejscowość.

Prace budowlane rozpoczęto w listopadzie 2017 roku, pozwolenie na użytkowanie budynku uzyskano 5 czerwca 2019 roku. Od 10 czerwca posterunek jest dostępny dla interesantów.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
    2026-06-24

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO