Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

2018-11-28 09:00:00 UM Bielsko-Biała 2104


26 listopada br. odbyła się I sesja XIV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej. W jej trakcie delegaci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali zaświadczania o wyborze na radnego

fot. UM Bielsko-Biała

26 listopada br. odbyła się I sesja XIV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej. W jej trakcie delegaci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali zaświadczania o wyborze na radnego. Podsumowano także zakończoną XIII kadencję oraz wybrano nowe Prezydium Rady w składzie: Nikodem Ankudowicz - Przewodniczący MRM (Technikum TEB EDUKACJA), Paulina Hoffman – Wiceprzewodniczący MRM (I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika), Daniel Koźlik - Wiceprzewodniczący MRM (EDUKACJA LO), Paulina Żebrowska – Sekretarz MRM (III LO im. S. Żeromskiego).

Z młodymi delegatami spotkali się: prezydent Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik, wiceprzewodniczący Przemysław Drabek, radny Bronisław Szafarczyk, Miejski Zarząd Oświaty reprezentował zastępca dyrektora Janusz Kaps. Podczas sesji obecni byli także: dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak oraz Sekretarz Miasta Grzegorz Tomaszczyk.

Rada jest reprezentacją młodzieży kształcącej się w Bielsku-Białej - uczniów bielskich szkół ponadpodstawowych (z wyłączeniem szkół policealnych). Obecnie w skład rady wchodzi 54 delegatów z 27 szkół ponadpodstawowych. Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej trwa rok.

Cele Rady to m.in.: upowszechnianie idei samorządności i demokracji, integracja środowisk młodzieżowych, reprezentowanie interesów młodzieży wobec organów samorządu terytorialnego, samorządu uczniowskiego oraz władz i administracji szkolnej, a także współpraca z tymi organami. Rada ma również zapewnić aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu publicznym. Swoimi działaniami ma promować kulturę oraz współuczestniczyć w organizacji imprez przeznaczonych dla młodzieży. Członkowie rady mają promować zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej została zaplanowana na 19 grudnia 2018 r.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO