Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-08-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Mogło dojść do eksplozji i katastrofy budowlanej

2020-04-29 09:00:00 Policja Bielsko-Biała 2592


Mundurowi z wydziału prewencji bielskiej komendy jako pierwsi dojechali na miejsce groźnego wycieku gazu w budynku wielorodzinnym w Bielsku-Białej

 

Mundurowi z wydziału prewencji bielskiej komendy jako pierwsi dojechali na miejsce groźnego wycieku gazu w budynku wielorodzinnym w Bielsku-Białej przy ulicy Damrota. W ostatniej chwili ewakuowali 8 mieszkańców i przewietrzyli budynek. Gdyby nie ich sprawna i szybka reakcja, mogło dojść do eksplozji i katastrofy budowlanej. Mundurowi na miejscu ustalili, że przyczyną wycieku była niezakręcona kuchenka.

W poniedziałek około godziny 18 mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej dostali zgłoszenie, że w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Damrota ulatnia się gaz. Sierżant sztabowy Dominik Górny, sierżant sztabowy Bartosz Matuszny i posterunkowy Jakub Hansel przyjechali na miejsce jeszcze przed strażą pożarną. Od zgłaszającej dowiedzieli się, że budynek nie jest przyłączony do sieci gazowniczej, a mieszkańcy korzystają z butli z gazem. Kobieta przekazała, że w mieszkaniach może znajdować się kilka osób, których nie zdążyła powiadomić o niebezpieczeństwie. Ponieważ sytuacja była niebezpieczna, a zwłoka mogła zagrażać życiu lokatorów, stróże prawa przystąpili do ich ewakuacji. Kiedy weszli do środka, czuć już było ulatniający się gaz. Mundurowi szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się gaz, zamknęli zawory w dwóch odkręconych butlach gazowych i wyprowadzili 82-latka mieszkańca. Policjanci ewakuowali w sumie 8 osób, a następnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia w budynku.

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, zmierzyli w pomieszczeniach objętość gazu. Jeszcze po częściowym przewietrzeniu, pomiary wskazały na blisko 0.5% objętości gazu w powietrzu. Strażacy potwierdzili, że ulatniał się on z zabezpieczonej przez policjantów kuchenki gazowej. Zagrożenie zostało zneutralizowane, a pracownicy pogotowia gazowego zezwoli na powrót lokatorów do swoich mieszkań. Na szczęście nikt z mieszkańców kamienicy nie ucierpiał.

gaz

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Co dzisiaj ciekawego w Bielsku-Białej? Starocie, rowerowe emocje, koncerty i potańcówka
    2026-08-22

    Co dzisiaj ciekawego w Bielsku-Białej? Starocie, rowerowe emocje, koncerty i potańcówka

    Plac Wojska Polskiego, ul. Zamkowa, Bielskie Błonia i okolice Teatru Polskiego – właśnie w...

    Bielsko-Biała. Możliwe gwałtowne burze
    2026-08-21

    Bielsko-Biała. Możliwe gwałtowne burze

    IMGW ostrzega! Możliwe burze i porywy wiatru do 100 km/h

    Powalone drzewa, zablokowane drogi i zagrożenie dla pieszych. Strażacy interweniowali 54 razy
    2026-08-21

    Powalone drzewa, zablokowane drogi i zagrożenie dla pieszych. Strażacy interweniowali 54 razy

    Strażacy podsumowują trudną dobę. 54 zgłoszenia i 27 interwencji po wichurze

      Popularne Artykuły


      Rowery, muzyka i ekstremalne emocje. Wielki weekend na Błoniach i Zamkowej!
      2026-08-21

      Rowery, muzyka i ekstremalne emocje. Wielki weekend na Błoniach i Zamkowej!

      Happy Bike Beskidy rusza! Trzy dni pełne ekstremalnych emocji

      Śmiertelny wypadek na drodze w kierunku Skrzycznego
      2026-08-20

      Śmiertelny wypadek na drodze w kierunku Skrzycznego

      Tragedia w drodze na Skrzyczne. Nie żyje 40-letnia kobieta

      Zamkowa zamknięta na 11 dni. Ulica zmieni się w wielką scenę!
      2026-08-18

      Zamkowa zamknięta na 11 dni. Ulica zmieni się w wielką scenę!

      11 dni utrudnień w centrum Bielska-Białej. Zamkowa zamknięta, a ulica zamieni się w wielką...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO