Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

„Mikroplanowanie miejskie”

2018-05-23 09:49:00 mat. prasowe 1959


Już 28 maja 2018 r. o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego przy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego 5 odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Serdecznie zapraszam wszystkich bielszczan, którzy chcą wyrazić swoją opinię oraz przekazać sugestie na temat zagospodarowania tego terenu – mówi wiceprezydent Przemysław Kamiński

Plakat

Miasto Bielsko-Biała po raz drugi bierze udział w przedsięwzięciu „Mikroplanowanie miejskie”, organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich o/Katowice oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku projekt zagospodarowania terenu przy ulicach: 11 Listopada, Konfederatów Barskich i Głębokiej w Bielsku-Białej pt. „Głęboki oddech” zdobył pierwsze miejsce. W tym roku obszarem do zagospodarowania będzie teren pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy i Hugona Kołłątaja.

Mikroplanowanie miejskie jest metodą wspomagającą zarządzanie rozwojem przestrzennym miast – tłumaczy Zastępca Prezydenta Miasta, Przemysław Kamiński. Realizowane przedsięwzięcie polega na wypracowaniu przez interdyscyplinarny zespół projektowy koncepcji projektowo-organizacyjnej dla wybranej przez miasto (i uzgodnionej z zespołem projektowym) niewielkiej, „trudnej” przestrzeni publicznej. Tym razem szefem zespołu jest dr hab. inż. arch. Maciej Borsa - Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej Wydziału Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Cele przedsięwzięcia to:

a) rozwój i upowszechnienie projektowania mikroprzestrzeni miejskich w praktyce działania samorządów terytorialnych;

b) pomoc miastom województwa śląskiego w wypracowaniu koncepcji projektowych i organizacyjnych zagospodarowania wybranych „trudnych” mikroprzestrzeni w mieście;

c) kształtowanie i doskonalenie umiejętności interdyscyplinarnych zespołów, zajmujących się projektowaniem mikroprzestrzeni miejskich;

d) propagowanie mikroplanowania, jako metody z silnym komponentem społecznym i ekonomicznym wspomagającej zarządzanie rozwojem przestrzennym obszarów zurbanizowanych;

e) wzrost świadomości przestrzennej mieszkańców, ich odpowiedzialności za kształt przestrzeni i zaangażowania w procesy jego przekształcania.

Już 28 maja 2018 r. o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego przy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego 5 odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Serdecznie zapraszam wszystkich bielszczan, którzy chcą wyrazić swoją opinię oraz przekazać sugestie na temat zagospodarowania tego terenu – mówi wiceprezydent Przemysław Kamiński, który po raz kolejny koordynuje całe przedsięwzięcie. Państwa opinie będą podstawą tworzenia koncepcji przekształceń przestrzeni w rejonie Teatru Polskiego i ulicy Bohaterów Warszawy. Zarys tej koncepcji zostanie poddany publicznej dyskusji jeszcze przed wakacjami - dodaje Kamiński.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO