Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-03-06

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Krótka ucieczka pijanego kierowcy

2019-04-25 10:05:29 KMP Bielsko-Biała 1676


Mężczyzna był nietrzeźwy-miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. 23-letni pasażer, który z nim jechał, posiadał przy sobie marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty

 

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali 23-latka z powiatu bielskiego, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym patrolem. Mężczyzna był nietrzeźwy-miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. 23-letni pasażer, który z nim jechał, posiadał przy sobie marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w świąteczny poniedziałek w Szczyrku. Tuż przed godziną 22.00 dyżurny szczyrkowskiego komisariatu odebrał zgłoszenie o awanturze wywołanej przez agresywnego domownika. Na miejsce natychmiast został wysłany radiowóz z dzielnicowym i dwuosobowym patrolem. Jednak sprawca awantury oddalił się z domu, zanim na miejsce dojechali policjanci. Według relacji domowników miał być nietrzeźwy. Mundurowi wyjechali na poszukiwania samochodu BMW, którym odjechał. Po chwili zauważyli pojazd. Jego kierujący na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa włączyli policyjne syreny i ruszyli za nim w pogoń. Po niecałym kilometrze pościgu samochód został zatrzymany. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna zachowywał się agresywnie, znieważył policjantów oraz groził im zwolnieniem ze służby. Stróże prawa obezwładnili go i umieścili w radiowozie. Cała sytuacja nie spodobała się 23-letniemu pasażerowi bmw, który również zrobił się agresywny w stosunku do mundurowych i chciał się oddalić. W jego kieszeni mundurowi znaleźli narkotyki. Obydwaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki w Szczyrku. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad półtora promila alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty. Kierujący bmw poza jazdą w stanie nietrzeźwości, niezatrzymaniem się do kontroli i ucieczką przed policją odpowie także za znieważenie policjantów. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego kompan za posiadanie narkotyków może spędzić za kratkami 3 lata. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje niebawem sąd.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Stok na Dębowcu wciąż działa – sprawdź nowe karnety
    2026-03-06

    Stok na Dębowcu wciąż działa – sprawdź nowe karnety

    Pomimo wysokich temperatur w ciągu dnia warunki narciarskie na stoku Dębowca nadal są bard...

    Samochód ciężarowy zaklinowała się pod wiaduktem. Na ratunek ruszyli Strażacy
    2026-03-05

    Samochód ciężarowy zaklinowała się pod wiaduktem. Na ratunek ruszyli Strażacy

    Samochód ciężarowy zaklinował się pod wiaduktem na ul. Mazańcowickiej w Bielsku-Białej. Ru...

    Z Zakładu Karnego prosto do ojczyzny. Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy opuściło Polskę
    2026-03-05

    Z Zakładu Karnego prosto do ojczyzny. Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy opuściło Polskę

    Do swojej ojczyzny wróciło kolejnych dwóch obywateli Ukrainy, którzy mogli „poszczycić się...

      Popularne Artykuły


      Bielsko-Biała. Praca czeka, czyli 156 wolnych miejsc pracy
      2026-03-02

      Bielsko-Biała. Praca czeka, czyli 156 wolnych miejsc pracy

      Pierwsze dane z nowego roku dotyczące rynku pracy: pomimo zimy bezrobocie utrzymuje się na...

      Lodowisko kończy sezon
      2026-02-28

      Lodowisko kończy sezon

      Bielsko‑Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na ostatni dzień funkcjonowania lodowi...

      21 zatrzymanych w dwa dni! Skuteczna akcja policji w Bielsku-Białej
      2026-03-04

      21 zatrzymanych w dwa dni! Skuteczna akcja policji w Bielsku-Białej

      Nie ukryli się przed wymiarem sprawiedliwości. Policyjna akcja zakończona sukcesem

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO