Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-23

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Koronawirus. Najnowsze dane podaje Śląski Urząd Wojewódzki

2020-03-31 21:10:41 Śląski Urząd Wojewódzki 2464


Bielsko-Biała. Koronawirus

- Z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej mieszkanki gminy Woźniki, która zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Pacjentka trafiła tam ze szpitala w Blachowni, w którym leczona była na ostrą niewydolność oddechową. Pobrane próbki do badania wykazały obecność koronawirusa w jej organizmie. Niestety, kobieta miała już szereg innych chorób, a wirus tylko pogłębił ciężki stan i przyczynił się do śmierci. To 8 ofiara Covid-19 w Śląskiem - informuje Śląski Urząd Wojewódzki

Niestety, jest 19 kolejnych przypadków osób zakażonych w województwie. Są to mieszkańcy Katowic (3), Czeladzi (1), Dąbrowy Górniczej (1), Bytomia (1), powiatów: częstochowskiego (2), myszkowskiego (1), lublinieckiego (7), tarnogórskiego (1). Dwie osoby: kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna, są pod ścisłym nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

Próbki pobrane od dziewięciu osób okazały się dodatnie. Chodzi o mieszkańców powiatu: lublinieckiego (1), raciborskiego (1) i tarnogórskiego (1). Pięciu pacjentów przebywa z kolei w szpitalu w Bytomiu. W szpitalu w Chorzowie przebywa natomiast mieszkaniec, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Dobrą informacją jest ta, iż ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, którzy jako jedni z pierwszych w tym rejonie trafili na leczenie ponad trzy tygodnie temu. Zakazili się od osoby bliskiej, która powróciła z Niemiec. Będąc w kwarantannie, wystąpiły u nich objawy koronawirusa i ostatecznie lekarz chorób zakaźnych zdecydował o hospitalizacji. Oboje podczas leczenia czuli się dobrze, a kuracja wdrożona przez specjalistów cieszyńskiego szpitala przyniosła efekty: kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w organizmach kobiety i dziecka. Zgodnie z zaleceniami lekarzy kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne 2 tygodnie, dziecko zaś ¬– przez 4 tygodnie.
W naszym województwie mamy w sumie 6 osób, które wyzdrowiały. Hospitalizowane są 162 osoby, w kwarantannie przebywają 12 363 osoby, a 7 737 zostało objętych nadzorem sanitarnym.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko
    2026-06-23

    Miasto prowadzi rekrutację i zapowiada konkurs na ważne stanowisko

    Nowe nabory w Bielsku-Białej. Magistrat szuka pracowników i zapowiada ważny konkurs

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji
    2026-06-23

    Bielskie Drogi. Wzmożone działania Policji

    Więcej kontroli na Bielskich Drogach. Trwają wzmożone działania Policji

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem
    2026-06-23

    Nocna przejażdżka hulajnogą zakończona upadkiem

    Nocna jazda hulajnogą zakończona groźnym upadkiem. 14-latka trafiła pod opiekę medyków

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO