Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Kobieta wyłączyła światła i myślała, że jej nie widać

2019-10-25 10:30:03 KMP Bielsko-Biała 6068


Mundurowi z Wilkowic zatrzymali 43-latkę, która prowadziła osobowego opla mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Kobieta na widok radiowozu wyłączyła światła, chcąc pozostać niezauważoną przez stróżów prawa

 

Mundurowi z Wilkowic zatrzymali 43-latkę, która prowadziła osobowego opla mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Kobieta na widok radiowozu wyłączyła światła, chcąc pozostać niezauważoną przez stróżów prawa. Kiedy policjanci dali jej sygnały do zatrzymania pojazdu, podjęła brawurową ucieczkę. Gdy skończyła się droga, porzuciła pojazd i uciekała pieszo. Została zatrzymana, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała zarzuty. Grozi jej kara nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 3.00. Mundurowi z Posterunku Policji w Wilkowicach patrolowali okolicę Buczkowic. Na ulicy Bielskiej zauważyli pojazd, którego kierowca na ich widok wyłączył światła mijania i jechał zupełnie nieoświetlony. Policjanci zawrócili za nim i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu. Wtedy samochód przyspieszył, a prowadzącą go kobieta podjęła ucieczkę. Mundurowi zgłosili dyżurnemu z Komisariatu Policji w Szczyrku pościg i ruszyli za oplem. Pościg za samochodem uciekającym ulicami Buczkowic, Bystrej i Wilkowic trwał przez kilkanaście minut. Kiedy uciekinierce skończyła się droga, porzuciła pojazd i pieszo uciekła w stronę lasu. W ślad za nią pobiegli policjanci i po krótkim pieszym pościgu zatrzymali kierującą.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mieszkanka powiatu bielskiego miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że prowadziła pomimo wcześniejszego cofnięcia jej przez bielskiego starostę uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania pomimo cofnięcia uprawnień i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wczoraj w szczyrkowskim komisariacie usłyszała zarzuty. Za wszystkie te występki grozi jej kara nawet 5 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Dwa sądowe zakazy nie powstrzymały go przed jazdą.
    2026-06-22

    Dwa sądowe zakazy nie powstrzymały go przed jazdą.

    29-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W ramach polityki zero tol...

    Papieskie medale dla zasłużonych parafianek z Wilamowic i Hałcnowa
    2026-06-22

    Papieskie medale dla zasłużonych parafianek z Wilamowic i Hałcnowa

    Dwie kobiety, które przez lata z oddaniem służyły swoim parafiom, otrzymały jedno z najwyż...

    Bielsko-Biała. Burze mogą przynieść grad i wichury
    2026-06-22

    Bielsko-Biała. Burze mogą przynieść grad i wichury

    Powiat Bielski pod alertem. Nadciągają gwałtowne burze i intensywne opady

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO