Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-06-20

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak sprawdzić firmę pożyczkową przed skorzystaniem z oferty?

2020-03-26 08:12:30 Artykuł sponsorowany 1385


fot

Pandemia koronawirusa udowodniła to, o czym czasami się myśli, ale nie mówi tego głośno - nigdy nic nie wiadomo. Chociaż w jeden dzień jest dobrze, to w kolejny wcale tak już być nie musi. Dlatego też, nie znamy dnia, ani godziny, gdy potrzebna nam będzie dodatkowa pomoc finansowa, żeby jakoś funkcjonować. W takiej sytuacji jednym z lepszych rozwiązań jest skorzystanie z tego, co oferują firmy pożyczkowe. Nim jednak to zrobimy, sprawdźmy dokładnie wiarygodność takiego podmiotu.

Co przyniesie los?

Zabiegani, zajęci życiem prywatnym i zawodowym, wspomnieniem przeszłości i planowaniem przyszłości, zapominamy, że teraźniejszość potrafi płatać różne nieprzyjemne niespodzianki. Obecnie mamy do czynienia z taką sytuacją, gdy wszystko stanęło niemalże na głowie, a świat, jaki znamy, zmienia się na naszych oczach. 

Pandemia koronawirusa to dowód na to, że to, co przynosi los, jest nieodgadnione i nigdy nie możemy być niczego pewni. Nawet jeśli jakoś sobie radzimy, boimy się, jak sytuacja się rozwinie. Najgorzej mają osoby, które nagle utraciły główne źródło dochodu. Pomocą w tym dramatycznym położeniu są pożyczki, tym bardziej cenne, że udzielane online, a więc bez wychodzenia z domu, co w czasie pandemii może być niebezpieczne. Jedną z ciekawych opcji pożyczkowych znajdziemy tutaj.

Rejestr Firm Pożyczkowych - prawdę powie?

Jednym z ważniejszych miejsc, w których można zweryfikować daną firmę, jest Rejestr Firm Pożyczkowych. Mimo że obecność w tej bazie nie jest wymogiem, to uczciwe podmioty, niemające nic do ukrycia, powinny znaleźć się w tym zestawieniu. Możemy być pewni, że pożyczkodawca, który widnieje na tej liście, został zweryfikowany przez Związek Firm Pożyczkowych, więc nie grozi nam współpraca z szemranymi typami. Każdy klient ma dostęp do tej bazy, co ważne, jest ona stale uzupełniana. 

A co z innymi miejscami?

 • Rejestr Firm Pożyczkowych to tylko jedno z miejsc, gdzie można sprawdzić, jak przedstawia się wiarygodność pożyczkodawcy. Inną istotną informacją jest to, czy dana firma ma swój własny numer KRS, co znaczy, że widnieje w zestawieniu Krajowego Rejestru Sądowego, czyli bazie, która zawiera kluczowe dane nie tylko o firmach, ale też stowarzyszeniach czy organizacjach. Będąc na stronie KRS, możemy szybko za pomocą wyszukiwarki odnaleźć interesujący nas podmiot. Jak go nie znajdziemy, lepiej sobie odpuścić, rezygnując z takich usług. 
 • Innym cennym źródłem jest lista udostępniana przez Komisję Nadzoru Finansowego, ale tu - w przeciwieństwie KRS - brak szukanego podmiotu to dobry znak. KNF bowiem odpowiada za tworzenie zestawienie firm, wobec których wysunięto zarzuty o popełnienie przestępstwa. 
 • Pomocna jest też Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG), czyli rejestr przedsiębiorców, którzy posiadają status osób fizycznych i działają na terenie Polski. Jeśli nie znajdziemy w tej bazie interesującego nas pożyczkodawcy, można podejrzewać, że nie funkcjonuje on do końca legalnie. Na stronie CEIDG znajdziemy poza tym istotne informacje o samej firmie (jeśli oczywiście widnieje w rejestrze), co na pewno pomoże podjąć ostateczną decyzję.

Dodatkowe źródła informacji?

Poza wymienionymi bazami, warto odwiedzać porównywarki internetowe, jak tę znajdującą się pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/finbo-opinie/. Mamy tu szereg cennych informacji na temat chwilówek, pożyczek ratalnych, jak również innych firm pomocy finansowej. W bazie “artykuły” zyskamy cenną wiedzę na temat pożyczania, dzięki czemu zwiększy się nasza świadomość w tej dziedzinie.

Mamy więc wiele sposobów na to, by sprawdzić firmy pożyczkowe oferujące szybką pomoc finansową. To szczególnie istotne, gdy “na już” potrzebujemy pomocy i przez zbyt małą uważność łatwo popełnić błąd.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne
  2024-06-20

  Diecezja Bielsko-Żywiecka: zmiany personalne

  Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

  Mistrzowie pływania
  2024-06-19

  Mistrzowie pływania

  Po Mistrzostwach Miasta Bielska-Białej w pływaniu dla Szkół Podstawowych wiemy, że najszyb...

  Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo
  2024-06-19

  Pogoda Bielsko. Synoptycy wydali dwa ostrzeżenia meteo

  Ostrzeżenia meteorologiczne dla Powiatu Bielskiego

   Popularne Artykuły


   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa
   2024-06-15

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa

   Obejście Węgierskiej Górki coraz bliżej. To będzie wyjątkowo malownicza trasa przez Beskidy

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu
   2024-06-16

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady deszczu

   Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Powiatu B...

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA
   2024-06-18

   Ogólnopolski Finał Czwartków LA

   Dwa medale przywieźli lekkoatleci z naszego regionu z XXX Ogólnopolskiego Finału Czwartków...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO