Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-02-21

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak przyspieszyć załadunek towaru na przyczepy?

2023-11-10 14:00:17 art 477


Załadunek towaru na naczepę to jeden z podstawowych elementów, który dotyczy każdego przewoźnika, niezależnie od rodzaju towarów, za które odpowiada. Oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się załadunkiem towarów, wciąż poszukują nowych rozwiązań, które ułatwią ich pracę. Zadają sobie jedno podstawowe pytanie: jak usprawnić załadunek? W tekście znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym etap ten będzie przebiegał zdecydowanie sprawniej, wygodniej i bezpieczniej. Szybszy załadunek towaru to przede wszystkim oszczędność czasu, tak istotnego w branży TSL, a co więcej, możliwość osiągania korzyści finansowych.

fot

Załadunek – jak robić to szybciej?

Zarówno załadunek, jak i rozładunek towaru może odbywać się szybciej – co do tego są zgodni wszyscy specjaliści. Choć w wielu firmach już wdrożono innowacje technologiczne i zoptymalizowano procesy, to większość przedsiębiorstw wciąż poszukuje sprawdzonych rozwiązań. Podstawowym krokiem jest zakup odpowiedniego sprzętu, a także przeszkolenie pracowników w zakresie jego użytkowania. Odpowiednie umiejętności i kwalifikacje to jedne z najważniejszych wartości.

Warto zauważyć, że usprawnianie procesów należy rozpocząć od dokładnego monitoringu całego procesu i analizowania uzyskanych danych. Dzięki temu uda się precyzyjnie określić, na jakich etapach proces wymaga wsparcia i optymalizacji. Szybki załadunek towarów w dużej mierze od dostępnego sprzętu magazynowego, ponieważ to tutaj rozpoczyna się cały proces. Należy zwrócić uwagę, czy konkretne narzędzia są dopasowane do rodzaju ładunku.

Narzędzia, dzięki którym załadunek i rozładunek może odbywać się szybciej

Wśród cennych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i szybkość załadunku wymienia się zawiesia: linowe (uniwersalne) oraz pasowe, które wyróżniają się wyższą elastycznością, są miękkie i lekkie, dzięki czemu są trafionym wyborem do towarów o wysokiej wrażliwości (mogących uszkodzić się pod wpływem nacisku). Kolejnym rozwiązaniem są trawersy, które przydają się podczas przenoszenia długich ładunków, gdy wymagane jest kilka punktów zaczepienia.

Narzędziami, które znacznie ułatwiają i usprawniają załadunek towaru, są rampy i suwnice, które podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz zwiększają efektywność pracy. Mieszczą się w każdym samochodzie dostawczym, a odpowiednio niektóre modele są dostosowane do załadunku towarów o dużej masie.

Jednym z chętniej wykorzystywanych narzędzi jest wózek samoładujący, który umożliwia samodzielne ładowanie towarów bez pomocy dodatkowych osób. Chcąc jednak zachować jego funkcjonalność i wykorzystać wszystkie jego możliwości, należy dobrać odpowiedni wózek do konkretnego rodzaju pojazdu, do jakiego będzie używany.

Kto odpowiada za załadunek towaru na samochód?

Odpowiedź na to pytanie ma istotne znaczenie, ponieważ to strona zobowiązana do załadunku (ale i rozładunku) powinna zadbać o usprawnienie związanych z tym procesów. To w jej interesie leży optymalizacja i jak najszybsze umieszczenie ładunku na konstrukcji. Informacja o tym, kto odpowiada za załadunek towaru, powinna być umieszczona w umowie zawieranej pomiędzy stronami. Jeśli natomiast taki zapis nie znajdzie się wśród kolejnych punktów, zgodnie z obowiązującymi normami prawa za załadunek towaru na naczepę odpowiada nadawca. Z kolei odpowiedzialność za rozładunek leży po stronie odbiorcy. Rolą przewoźnika jest współpraca i nadzór nad podejmowanymi czynnościami, a także zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości. Ponadto jego zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie towaru, w związku z tym powinien on posiadać odpowiednie do tego celu narzędzia.

Bezpieczny załadunek towaru – o czym należy pamiętać?

Należy mieć świadomość, że rodzaj zastosowanych usprawnień musi być dostosowany zarówno do branży i typu przewożonego towaru, jak i pojazdu. Założeniem jest skrócenie czasu potrzebnego na załadunek i rozładunek, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i nieobciążania pracowników. Warto wspomnieć, że istotną rolę w całym procesie odgrywa odpowiednio przygotowany do transportu pojazd. Postaw na sprawdzone zabudowy plandekowe (https://www.redos.pl/zabudowy-plandekowe/) oraz nadwozia stałe (https://www.redos.pl/nadwozia-stale/)!

Doświadczony producent przyczep ciężarowych Redos (https://www.redos.pl/) oferuje nie tylko naczepy, ale także dodatkowe elementy, dzięki którym załadunek i rozładunek może odbywać się szybciej. Mowa m.in. o funkcjonalnych zabudowach. Jako przykład może posłużyć zabudowa kurtynowa. Dzięki rozsunięciu materiału zabezpieczającego można uzyskać dostęp do całej powierzchni przyczepy, a tym samym bez ograniczeń załadować towar do środka. To nie jedyna korzyść! Ładunek można umieścić wewnątrz zarówno bokiem, jak i tyłem, a nawet górą. Co więcej, w przypadku kiedy będziesz potrzebował wyjąć wyłącznie część towaru zlokalizowaną z przodu lub w środkowej części przyczepy, unikniesz konieczności wyjmowania wszystkich towarów. Z powodzeniem odsłonisz wybraną ścianę i rozładujesz konkretną część towaru. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, zgłoś się do Redos (https://www.redos.pl/przyczepy-redos/) i opowiedz o swoich potrzebach, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Zbliża się Pasja Beskidzka. Trwa sprzedaż biletów
  2024-02-20

  Zbliża się Pasja Beskidzka. Trwa sprzedaż biletów

  Pasja Beskidzka - trwa sprzedaż biletów

  Analiza porównawcza w cenach transferowych – jak ją prawidłowo przeprowadzić?
  2024-02-20

  Analiza porównawcza w cenach transferowych – jak ją prawidłowo przeprowadzić?

  W świecie biznesu, gdzie transakcje wewnątrzgrupowe są normą, ważne staje się zrozumienie ...

  Bielsko-Biała. Trwają przygotowania do budowy centrum przesiadkowego
  2024-02-19

  Bielsko-Biała. Trwają przygotowania do budowy centrum przesiadkowego

  Ruszył jeden z przetargów w związku z budową w Bielsku-Białej zintegrowanego węzła przesia...

   Popularne Artykuły


   Trzech młodych mężczyzn nękało nieletniego! Katalog haniebnych czynów jest szeroki
   2024-02-16

   Trzech młodych mężczyzn nękało nieletniego! Katalog haniebnych czynów jest szeroki

   Trzech młodych mężczyzn w rękach policji za uporczywe nękanie

   Hojny dar dla Książnicy Beskidzkiej
   2024-02-20

   Hojny dar dla Książnicy Beskidzkiej

   Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy profesjonalny skaner, który jes...

   Juniorki młodsze BKS Stal Mistrzem Śląska!
   2024-02-19

   Juniorki młodsze BKS Stal Mistrzem Śląska!

   W dniach od 15 do 18 lutego hala BKS Stal stała się areną niezwykłej rywalizacji, gdyż goś...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO