Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-09-29

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Gdzie polecieć tanio latem za granicę?

2023-06-05 12:47:11 Artykuł Partnera 1793


Lato to najchętniej wybierany czas do podróżowania. Niestety to sezon w całej Europie, dlatego jest to też najdroższy sezon. Jak podróżować taniej i gdzie polecieć na wakacje w przystępnych cenach?

fot

Jak oszczędzić na kosztach podróży?

Wybierając się na wakacje za granicę, warto zastanowić się, na czym można oszczędzić. Jeśli lecisz z dziećmi, wbrew pozorom, opcja all inclusive może okazać się najkorzystniejsza. Dzieci nie zawsze jedzą wtedy, gdy im się podaje posiłek, a także nie zawsze chcą zjeść, nawet jeśli same wybiorą swoje danie. Niemal całodzienny dostęp do jedzenia, w tym do różnych przekąsek sprawia, że zawsze będzie coś, co mogą zjeść, bez narażania Cię na dodatkowe koszty.
Ważne jest także przygotowanie do podróży. Planując wyjazd, warto kupić zestawy walizek. To zawsze najkorzystniejsza cenowo opcja, w podrównaniu do zakupu pojedynczych sztuk. W sklepach znajdziesz różnorodne zestawy dla siebie, pary, czy całej rodziny. 

Gdzie najtańsze wakacje za granicą?

Wyjazd na wakacje z gwarancją pogody nie musi zrujnować budżetu. Gdzie zatem pojechać, by cieszyć się ciepłym morzem, piękną pogodą i pysznym jedzeniem? Najpopularniejsze tanie kierunki to:

 • Grecja – to nie tylko Grecja kontynentalna, ale mnóstwo bardzo urokliwych i różnorodnych wysepek: Kos, Rodos, Zakynthos, Kreta, Santorini, Korfu to najpopularniejsze z nich. Zasmakujesz tu greckiej gościnności, smaków i pełni słońca. Poznasz antyczną kulturę, z którą zetkniesz się na każdym kroku. Mnóstwo tu także urokliwych plaż;
 • Turcja – nieco egzotyczna i fascynująca. Jej kultura miesza się z kulturą grecką, stąd wiele podobieństw. Wspólna historia jest widoczna na każdym kroku. Charakterystyczne dla Turcji jest pyszne i bardzo aromatyczne jedzenie oraz spektakularne widoki, a także tanie, w porównaniu do europejskich hotele 5-gwiazdkowe, oferujące bogatą infrastrukturę i ciekawe rozrywki;
 • Egipt – chętnie wybierany ze względu na bardzo atrakcyjne hotele i ciepło. Tu można się poczuć naprawdę luksusowo, a także poznać starożytną kulturę, zwiedzając najważniejsze zabytki. Trzeba jednak pamiętać, że samodzielne podróżowanie po Egipcie nie jest wskazane. Warto korzystać ze zorganizowanych wycieczek;
 • Bułgaria – choć najmniej egzotyczna z wszystkich powyższych krajów, także ma wiele do zaoferowania. Piękne, piaszczyste plaże i ciepłe morze, a także cudowne krajobrazy sprawiają, że przyciąga corocznie wielu turystów z całego świata.

Z biurem czy samodzielnie?

Choć samodzielnie zorganizowana podróż jest zwykle tańsza, latem bilety lotnicze niezwykle rzadko mają niskie ceny, a zwłaszcza do chętnie wybieranych destynacji wakacyjnych. Kupienie lotu w dobrej cenie na grecką wyspę graniczy z cudem. Okazuje się, że latem korzystniej jest zwykle wybrać ofertę biura podróży, które czarteruje samoloty, a dzięki temu, że rezerwuje setki miejsc hotelowych, może je sprzedawać w korzystniejszych cenach. Warto więc porównać różne oferty i sprawdzić, co bardziej się kalkuluje.

Wakacje za granicą nie muszą być bardzo drogie. Rosnące ceny wypoczynku w kraju sprawiają, że są one bardzo konkurencyjne w stosunku do ofert wypoczynku w Polsce.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!
  2023-09-29

  Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!

  Piękna zabytkowa kamienica przy ulicy Zamkowej 8 została nagrodzona, a budynek zabytkowego...

  Odeszła Beata Król
  2023-09-29

  Odeszła Beata Król

  Zmarła długoletnia pracownica Działu Organizacji Widowni Teatru Polskiego w Bielsku-Białej...

  Zmarł Eugeniusz Osika
  2023-09-28

  Zmarł Eugeniusz Osika

  Zmarł Eugeniusz Osika, wielki społecznik, człowiek miliona pasji.

   Popularne Artykuły


   Bukostrada w Lipniku
   2023-09-25

   Bukostrada w Lipniku

   Największy mural w Bielsku-Białej został uroczyście otwarty w Lipniku. 23 września oficjal...

   Już jutro 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy
   2023-09-23

   Już jutro 52. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

   24 września odbędzie się jesienny Rodzinny Rajd Rowerowy. W trakcie przejazdu rowerzystów ...

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami
   2023-09-22

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami

   Najnowsze ostrzeżenie IMGW. Silny deszcz z burzami

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO