Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-05-18

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Finance43: Jak dostać pożyczkę, nie mając umowy o pracę?

2019-10-08 15:57:57 Artykuł partnera 663


fot.

Wiele regulacji bankowych nie nadąża za rzeczywistością. Niewiele daje się z tym zrobić, dlatego na przykład osoby pracujące na podstawie innego stosunku służbowego niż umowa o pracę, mają utrudniony dostęp do kredytów. I nikogo nie obchodzi, że większość umów zlecenie to i tak de facto umowy o pracę. Zamiast się z tym bić, trzeba problem obejść.

Krok pierwszy: szukaj we własnym banku

Banki, aby wydać decyzję kredytową, kierują się przede wszystkim szacunkami dotyczącymi zdolności kredytowej. Wiarygodność kredytowa i historia są ważne i mogą stanowić wąskie gardło procesu kredytowego, jednak wszystko zaczyna się od zdolności kredytowej. Według danych Finance43.com/pl/ - tę można bardzo łatwo określić, jeśli ma się dostęp do historii rachunku bankowego i dlatego osoby, które nie mają umowy o pracę, najłatwiej dostaną kredyt w banku, z którego na co dzień korzystają. Wpływy i wydatki są w ten czy inny sposób odnotowywane i bank może je w dowolnym momencie poddać analizie. Nieco bardziej zaawansowane systemy pozwalają albo na logowanie do innych banków i pobieranie stamtąd wyciągów (niezalecane ze względów bezpieczeństwa) albo analizę wyciągów pobranych i przesłanych przez klienta. Dzięki temu bank może błyskawicznie obliczyć zdolność kredytową, często przy tym bazując nie na historii z ostatnich kilku miesięcy, ale nawet kilku lat. To mocne dane, które będą stanowiły silną kartę przetargową, którą można pokonać nawet przeciętną historię i brak umowy o pracę.

Krok drugi: szukaj w banku na oświadczenie

Są banki, które udzielają kredytów na oświadczenie także osobom, które nie są ich klientami. To znaczy, że wystarczy udać się do oddziału takiego banku albo wejść na stronę internetową, wypełnić wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie. Takie pożyczki charakteryzują się dużym odsetkiem pozytywnie rozpatrzonych wniosków, ale należy pamiętać, że często będą dość wysoko oprocentowane. Dróg na obniżenie kosztów jest kilka, można zresztą na ten temat porozmawiać z doradcami banku – ustanowienie dodatkowego zabezpieczenia albo zakup ubezpieczenia na życie często pomogą uczynić ofertę nieco atrakcyjniejszą. Tutaj kolejna podpowiedź: wiele pożyczek można brać wspólnie, a pożyczkobiorcy nie muszą być rodziną. Ponieważ jednak odpowiedzialni za spłatę są solidarnie wszyscy pożyczkobiorcy, to w taką spółkę wolno wchodzić wyłącznie z osobami, do których ma się pełne zaufanie. To jednak sposób, żeby mając ograniczoną zdolność kredytową, wziąć potrzebny kredyt bez konieczności przeglądania droższych lub mniej korzystnych ofert.

Krok trzeci: może firma pożyczkowa?

Firmy pożyczkowe nie są mniej godne zaufania od banków, ale na ostatnim miejscu lądują ze względu na średnio wyższe koszty. Nie jest to co prawda żelazną regułą, ale w przypadku pożyczek ratalnych (te są zdecydowanie korzystniejsze niż chwilówki) RRSO jest wyższe od bankowego 2-5 razy. Plusem tego rozwiązanie jest fakt, że właśnie firmy pożyczkowe najrzadziej pytają o sposób pozyskiwania pieniędzy. Dla nich nierzadko umowa o pracę, umowa zlecenie i własna działalność są tak samo wartościowe, co jest zresztą zdecydowanie bliższe temu, jak w realny sposób dziś wykonuje się pracę. Faktem jednak pozostaje, że również firmy pożyczkowe są najbardziej świadome tego, że w oświadczeniach pożyczkobiorcy bardzo często podają zmanipulowane dane, a ponieważ nie można tego łatwo sprawdzić, to ryzyko dla pożyczkodawcy jest dość duże. Cena musi więc wzrosnąć.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Skradziony Fiat Punto odzyskany
  2021-05-17

  Skradziony Fiat Punto odzyskany

  Skradziony samochód, którego właściciel poszukiwał przy pomocy mediów społecznościowych, z...

  Przyjechali nielegalnie do Polski ukryci pod naczepą ciężarówki
  2021-05-17

  Przyjechali nielegalnie do Polski ukryci pod naczepą ciężarówki

  W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy.

  Bielsko-Biała. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
  2021-05-16

  Bielsko-Biała. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

  Rusza rekrutacja do klas pierwszych publicznych branżowych szkół I stopnia, techników i li...

   Popularne Artykuły


   MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów
   2021-05-13

   MZK Bielsko-Biała. Podpisano umowę na zakup nowych autobusów

   Pięć nowych autobusów klasy MAXI za 5 miesięcy zawita do stolicy Podbeskidzia

   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury
   2021-05-17

   Bielsko-Biała. Wracają zajęcia w domach kultury

   Dobra wiadomość: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej wznawia działalność

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii
   2021-05-15

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością niezgody w negocjacjach jest kilka kwestii

   Paszporty szczepionkowe: jak będą wyglądać i czy Unia zdąży z nimi przed latem. Kością nie...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO