Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Dni Bielska-Białej za nami

2018-06-04 10:55:00 www.bck.bielsko.pl 2165


W niedzielę zakończyły się tegoroczne Dni Bielska-Białej!

fot. naddachami.pl

1 czerwca, zanim na scenie przed Urzędem Miejskim pojawili się "Golcowie" rozlosowano nagrody w loterii "Rozlicz PIT w Bielsku-Białej", a publiczność rozgrzewała Bielska Orkiestra Dęta, do której spontanicznie dołączył Paweł Golec.

Bywalcy Dni Bielska-Białej twierdzą że dawno nie widzieli przed Ratuszem aż tak wielkich tłumów. Pogoda oszczędziła publiczność. W czasie koncertu tylko dwa razy pokropił deszcz, mimo że w innych częściach miasta opady były obfite.

Golec uOrkiestra wykonała swoje największe przeboje, wzbogacając koncertowy zestaw o kilka nowości. Nie zabrakło także niespodzianek, np. występu kilkudziesięciu dzieciaków z Fundacji Braci Golec. W finale młodzież z Fundacji zagrała góralską wersję Sto Lat, a potem Orkiestra wykonała Do Milówki wróć. Po tym utworze publiczność wraz z Łukaszem i Pawłem odliczyła od 10 do zera przed pokazem sztucznych ogni.

2 czerwca na Rynku odbył się konkurs orkiestr dętych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2018. W konkursie rywalizowało, prezentując kilkunastominutowe programy, 10 orkiestr dętych z całej Polski i zagranicy. Po południu wszystkie orkiestry wspólnie wykonały kilka utworów na placu Ratuszowym.

3 czerwca Dni Bielska-Białej przeniosły się na tereny obok hali Pod Dębowcem. Po deszczowym przedpołudniu wyszło słońce, a na koncertach pojawiły się prawdziwe tłumy, które wypełniły koncertowy namiot, część gastronomiczną i wszystkie okoliczne tereny zielone. Na scenie wykonawcy wybrani przez internautów w plebiscycie Bielskiego Centrum Kultury - Kamil Bednarek i Agnieszka Chylińska. Ten pierwszy zaprezentował swoją twórczość wypływającą z tradycji reggae i nowoczesnych, często tanecznych odmian tej muzyki. Publiczność bawiła się świetnie, podobnie jak podczas kolejnego koncertu - Agnieszki Chylińskiej. Wokalistka imponowała głosem i energią. Zaprezentowała piosenki ze swojej najnowszej płyty, wzbogacone kilkoma starymi utworami z repertuaru ONA i tanecznymi (choć w wersji koncertowej mocno brzmiącymi) piosenkami ze swojej poprzedniej płyty. Fantastycznie przyjęta przez publiczność zakończyła koncert piosenką Królowa łez.

Fot. Naddachami.pl


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO