Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-25

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Chciał połknąć narkotyki, żeby nie trafić do więzienia

2019-07-02 12:05:15 KMP Bielsko-Biała 2396


Mężczyzna, by uniknąć kary za przestępstwo, chciał połknąć torebkę z zabronioną substancją

fot. KMP B-B

Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali 29-latka z Bielska-Białej, który posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Mężczyzna, by uniknąć kary za przestępstwo, chciał połknąć torebkę z zabronioną substancją. Na szczęście policjanci w porę go powstrzymali. To nie jedyny zatrzymany tego dnia za posiadanie narkotyków. Kryminalni z bielskiej dwójki zatrzymali 20-latka z marihuaną. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

W piątek policjanci z bielskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej bielskiej komendy brali udział w działaniach związanych z bezpiecznymi wakacjami. Nieumundurowani stróże prawa patrolowali centrum Czechowic-Dziedzic, zwracając szczególną uwagę na osoby mogące mieć związek z przestępczością narkotykową. Wieczorem zauważyli w rejonie ulicy Piłsudskiego podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podeszli, żeby go wylegitymować. Nie zawiódł ich policyjny nos. Kiedy przedstawili się i pokazali policyjne odznaki, 29-latek zaczął uciekać, wbiegając wprost pod nadjeżdżające samochody, aby zgubić pościg. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie ucieknie ścigającym go policjantom, z kieszeni spodni wyjął torebkę foliową, którą spróbował połknąć. Udaremnił mu to jeden z policjantów, powstrzymując go w ostatniej chwili. Okazało się, że woreczek wypełniony był amfetaminą. Mężczyzna był agresywny, próbując się nadal wyrywać i uciec policjantom. Zeby ostudzić zapał zatrzymanego 29-latka, konieczne było użycie chwytów obezwładniających i kajdanek.

Tego samego wieczoru tuż przed 23.00, kryminalni z bielskiej „dwójki”, którzy w ramach wspomnianych działań patrolowali centrum Bielska-Białej, przy ul. Rejtana zatrzymali za posiadanie marihuany 20-letniego bielszczanina.

Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a po jego opuszczeniu usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd. Zwalczanie przestępczości narkotykowej, to jeden z priorytetów Policji podczas letnich wakacji. Przy realizacji tego zadania stróże prawa kierują się zasadą zero tolerancji.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
    2026-06-25

    Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

    Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany
    2026-06-25

    Bielsko-Biała: Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

    Niepokojące zachowanie kierowcy doprowadziło do odkrycia plantacji narkotyków

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
    2026-06-24

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

    Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO