Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała „Świetlną Stolicą Polski”

2020-01-22 09:00:00 SN 5795


Bielsko-Biała została najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce

foto: SN

Mamy zwycięzcę! Bielsko-Biała została najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce. Tytuł zdobyła w ramach akcji „Świeć się z Energą”. Tegoroczna pula nagród, które trafią do potrzebujących właśnie z Bielska-Białej, a także do innych finalistów plebiscytu, wynosi 200 tys. zł.

„Świeć się z Energą” to charytatywna akcja Grupy Energa. Miasta walczą tu nie tylko o miano aglomeracji posiadającej najpiękniejsze zimowe iluminacje, ale także o pomoc dla potrzebujących mieszkańców. Zwycięzca, oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzymuje nagrody o wartości 50 tys. zł, do pozostałych finalistów trafia wsparcie o wartości 10 tys. zł.

Plebiscyt organizowany jest już od ponad dekady. W tym czasie, właśnie w ramach akcji „Świeć się z Energą”, do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD: pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa – od pierwszego plebiscytu, do zakończenia aktualnej edycji przekroczy milion złotych.

– Poprzez „Świeć się” już od 11 lat staramy się rozniecać w sercach Polaków chęć pomagania bliźnim oraz poczucie lokalnego patriotyzmu – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA. – Gratuluję mieszkańcom i sympatykom Bielska-Białej. Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji wsparcie od Grupy Energa trafi w tym roku do ich ukochanej miejscowości – dodaje.

W tegorocznym plebiscycie udział wzięło 175 miast, a oddano w nim ponad 67 tys. głosów. Bezkonkurencyjne było miasto Bielsko-Biała, które zdobyło 14 235 głosów! Wielka mobilizacja bielszczan w mediach społecznościowych w ostatnim dniu konkursu pozwoliła miastu podwoić liczbę zdobytych głosów. Do ostatnich chwil walczył też Zamość, który finalnie znalazł się na drugim miejscu (6 567 głosów). O mały włos nie dogonił go jednak Rzeszów! Miasto ostatecznie zajęło trzecie miejsce na podium (6 357 głosów).

Nie bez przyczyny internauci szczególnie docenili w tej edycji piękno i rozmach świątecznych instalacji świetlnych właśnie w Bielsku-Białej. Do udekorowania miasta użyto aż 600 różnych elementów. Przepiękne dekoracje ozdobiły tu główne arterie. Nad uliczkami starego miasta rozwieszono łańcuchy świetlne. Podczas świątecznych spacerów wszędzie można było podziwiać kolorowe, bożonarodzeniowe motywy, które cieszyły oko mieszkańców i odwiedzających miasto gości.

–To jest historyczny moment, bo jako pierwsze miasto zdobyliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski" po raz trzeci – mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. – Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta za tysiące głosów, które pozwoliły nam na zwycięstwo w plebiscycie – dodaje.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

Bielsko-Biała
Zamość
Rzeszów
Bydgoszcz
Września
Starachowice
Czersk
Wschowa
Łomża
Świnoujście
Giżycko
Legnica
Radom
Brzesko
Aleksandrów Łódzki
Opole

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej

    Lilianna, która przyszła na świat 19 czerwca, została 500. dzieckiem urodzonym w tej placó...

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej

    Szukasz studiów, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę, rozwinąć kompetencje zawodowe ...

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby
    2026-06-24

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby

    Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali trz...

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO