Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bielsko-Biała: Świadkowie zatrzymali aż dwóch nietrzeźwych kierowców

2021-06-21 17:25:12 Policja Bielsko-Biała 2648


Bielsko-Biała: Świadkowie zatrzymali aż dwóch nietrzeźwych kierowców

 

fot. świadek

Dzięki obywatelskiej postawie świadków, aż dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie” zatrzymali w miniony weekend bielscy policjanci. Obydwaj zatrzymani wydmuchali sporo ponad dwa i pół promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą im teraz kary nawet 2 lat pozbawienia wolności i zakazy prowadzenia pojazdów oraz wysokie grzywny. To nie jedyni podejrzani o to przestępstwo drogowe, którzy wpadli w miniony weekend w ręce stróżów prawa. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.


R E K L A M A 


W sobotę w centrum Bielska-Białej, tuż po południu policjanci z bielskiej „jedynki” zatrzymali kompletnie pijanego 62-latka. Nietrzeźwy kierowca wpadł, ponieważ został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego, który zauważył podejrzanie jadącego hyundaia. Ze sposobu prowadzenia pojazdu jego kierowcy wynikało, że może być pod wpływem alkoholu. Kierowca wykonywał nieprzewidywalne manewry na drodze i jechał całą szerokością jezdni. Świadek jadący za nim zawiadomił Policję i jechał za hyundaiem, podając jego położenie. Kiedy kierowca zaparkował pod sklepem na ulicy 11 Listopada i poszedł zrobić zakupy, zgłaszający wszedł za nim i dokonał tak zwanego obywatelskiego zatrzymania. Po przyjeździe stróżów prawa przekazał im go. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia zgłaszającego. 62-letni bielszczanin wydmuchał ponad dwa i pół promila. Mundurowi zabrali mu prawo jazdy.

Podobny los spotkał innego amatora jazdy na podwójnym gazie, który w niedzielę po godzinie 22 jechał jedną z głównych ulic Bielska-Białej. Dziwny styl jazdy volkswagena, problemy z utrzymaniem się w granicach jezdni zwróciły uwagę innego kierowcy, który o swoich podejrzeniach zawiadomił dyżurnego bielskiej komendy, a jadąc za nim, na bieżąco podawał miejsce położenia dyżurnemu komendy. Kiedy kierowca volkswagena zjechał na parking jednej z restauracji przy ulicy Partyzantów, jadący za nim świadek schwytał go oraz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości 28-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Stróże prawa nie mogli zatrzymać mu jednak prawa jazdy, bo bielszczanin nigdy nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W sumie policjanci z ten weekend zatrzymali aż 4 podejrzanych o to poważne przestępstwo drogowego. Każdej z zatrzymanych osób grozi teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej

    Lilianna, która przyszła na świat 19 czerwca, została 500. dzieckiem urodzonym w tej placó...

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej

    Szukasz studiów, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę, rozwinąć kompetencje zawodowe ...

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby
    2026-06-24

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby

    Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali trz...

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO