Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-24

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Działania "Bezpieczny Las"

2019-12-16 09:51:03 KMP Bielsko-Biała 2143


Po naradzie policjanci i strażnicy leśni wyruszyli razem na wspólne patrole

fot. KMP B-B

Dzielnicowi z Jasienicy i bielskiej dwójki razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczny las”. Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi oraz kradzieży drewna i choinek. Akcja ta jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Podczas działań policjanci wykorzystali nowego terenowego Forda Rangera

W piątek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy i Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny Las”. Działania rozpoczęły się od krótkiej narady w Nadleśnictwie Bielsko. Strażnicy Leśni przekazali policjantom informacje o najbardziej zagrożonych kradzieżami drewna i choinek miejscach. Z kolei mundurowi przekazali im informacje, które uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni wyruszyli razem na wspólne patrole.

Celem prowadzonych cyklicznie wspólnych działań jest przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz zapobieganie kradzieżom drewna i choinek z lasu. Policjanci wspólnie z doświadczonymi strażnikami patrolują rejony objęte planami działań priorytetowych, skoncentrowanych na wyeliminowaniu przypadków łamania prawa na terenach leśnych i rekreacyjnych. Tereny leśne zagrożone rozjeżdżaniem szlaków przez kierujących tymi pojazdami są położone w rejonach służbowych komisariatów w Jasienicy i bielskiej dwójki, dlatego dzielnicowi podejmują wspólne inicjatywy, aby lepiej reagować na przypadki łamania prawa.

Piątkowe działania prowadzone były na terenie Beskidu Śląskiego w rejonach Jaworza i Bielska-Białej. W działaniach mundurowi wykorzystali jeden z przekazanych bielskiej Policji Fordów Rangerów. Dzięki temu Policjanci poza patrolowaniem leśnych dróg i szlaków turystycznych sprawdzali także niedostępne tereny górskie i bezdroża położone w okolicy szczytu Błatniej. Są to miejsca, w których turyści często zgłaszają problemy z kierującymi quadami i motocrossami. Policyjna terenówka zdała egzamin na piątkę, a wspólne działania będą kontynuowane w przyszłości.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Lilianna jubileuszowym noworodkiem na porodówce BCO-SM w Bielsku-Białej

    Lilianna, która przyszła na świat 19 czerwca, została 500. dzieckiem urodzonym w tej placó...

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej
    2026-06-24

    Rekrutacja 2026/2027 trwa! Rozwiń swój potencjał z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej

    Szukasz studiów, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę, rozwinąć kompetencje zawodowe ...

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby
    2026-06-24

    Brutalne pobicie w jednym z bielskich klubów. Kryminalni zatrzymali trzy osoby

    Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali trz...

      Popularne Artykuły


      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO