Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bezpieczeństwo Polski jest priorytetem

2017-05-01 23:10:00 www.premier.gov.pl 2709


Premier Beata Szydło: Bezpieczeństwo Polski jest priorytetem

foto: SN

Premier w Święto Pracy podziękowała służbom czuwającym nad bezpieczeństwem Polaków. Razem z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Beata Szydło odwiedziła placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Rozpoczęła się majówka. Mam nadzieję, że będziecie mieli Państwo okazję do wypoczynku i spędzenia tego czasu z rodziną. Są jednak służby, które nawet w takim okresie muszą pracować, żeby strzec naszego bezpieczeństwa. Chcę tym wszystkim osobom podziękować – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa rządu podkreśliła, że od kiedy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę, bezpieczeństwo Polski bardzo się poprawiło. Premier podkreśliła, że jest ono „celem i priorytetem” jej rządu.

89% Polaków czuje się bezpiecznie

Ostatnie sondaże, mówiące o tym, że 89% Polskich obywateli czuje się bezpiecznie, to ogromna satysfakcja, ale przede wszystkim ciężka praca wszystkich tych, którzy na co dzień dbają o to, by bezpieczeństwo wzrastało – zaznaczyła szefowa rządu.

Prezes Rady Ministrów zadeklarowała, że jej rząd w dalszym ciągu będzie robił wszystko, by Polacy czuli się bezpiecznie.

Dzisiaj, 1 maja, w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, trzeba mówić o tym, że działania, które podejmuje Straż Graniczna, właśnie temu mają służyć.

Polska jest krajem bezpiecznym, w którym warto inwestować

Premier oceniła, że Polska na tle innych państw europejskich rysuje się jako oaza bezpieczeństwa. Tworzymy dobry klimat. Jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, w którym warto inwestować – powiedziała premier.

Przywrócenie zlikwidowanego Oddziału Straży Granicznej i modernizacja służb

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak przypominał, że rząd premier Beaty Szydło odtworzył Karpacki Oddział Straży Granicznej, zlikwidowany za czasów poprzedniej władzy.

Został także przyjęty program modernizacji służb mundurowych, który umożliwił rozwój i wzmocnienie polskiej Straży Granicznej. Składa się on z trzech komponentów – pieniędzy przeznaczonych na nowoczesny sprzęt, na infrastrukturę i na podwyżki dla funkcjonariuszy – podkreślił szef MSWiA.

Polskie granice są szczelne

Mariusz Błaszczak wskazał także na wsparcie, jakiego pogranicznicy udzielają swoim partnerom z Unii Europejskiej. Wczoraj do Macedonii wyjechał kontyngent trzydziestu polskich Strażników Granicznych. Będą pełnili służbę na granicy macedońsko-greckiej – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Jak zaznaczył, chodzi o uszczelnienie zewnętrznych granic Unii Europejskiej i zażegnanie kryzysu migracyjnego, z którym boryka się obecnie Europa.

Polskie granice są szczelne – podkreślił minister Błaszczak.



Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej
    2026-06-28

    35 nowych strażaków ratowników OSP ukończyło szkolenie w Bielsku-Białej

    Gotowi nieść pomoc! Nowi strażacy ratownicy po egzaminie w Bielsku-Białej

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

      Popularne Artykuły


      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne
      2026-06-24

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Diecezja Bielsko-Żywiecka ogłasza zmiany personalne

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku
      2026-06-26

      Bielsko-Biała ma nowe miejsce do odpoczynku

      Takich miejsc w Bielsku-Białej potrzeba więcej!

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO