Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-02-07

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Bezmyślność 32-latka

2017-07-17 15:35:00 KMP Bielsko-Biała 2742


Bezmyślność 32-latka postawiła na nogi służby ratunkowe

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków i ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukiwało w sobotnią noc 32-latka, który postawił na nogi służby ratunkowe informując, że zamierza popełnić samobójstwo. Podczas, gdy ratownicy przeszukiwali rejon niemal 10 km w okolicy Jaworzyny, mężczyzna na dobre spał w wynajmowanym mieszkaniu w Bielsku-Białej.

W sobotę tuż po 2.00 w nocy, na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że chce popełnić samobójstwo. Stwierdził, że wraca z imprezy, która odbywała się na Jaworzynie, a ponieważ ma problemy osobiste, jego dalsze życie straciło sens. Dyspozytor natychmiast przekazał zgłoszenie oficerowi dyżurnemu bielskiej Policji. Do Szczyrku skierowano służby ratunkowe, które poszukiwały desperata. W działaniach brali udział policjanci ze Szczyrku i Bielska-Białej, 40 strażaków oraz 7 ratowników GOPR, którzy w trudnych, nocnych warunkach przeczesywali zbocza Jaworzyny w poszukiwaniu mężczyzny. Ratownicy nie zdołali jednak odnaleźć 32-latka. Jak się bowiem szybko okazało, w czasie zakrojonej na szeroką skalę akcji ratunkowej, mężczyzna dotarł do domu i spał już na dobre w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Policjanci podsumowują teraz koszty akcji ratunkowej, związanej z zaangażowaniem strażaków oraz ratowników GOPR i wykorzystaniem ich pojazdów służbowych i nie wykluczają, że mężczyzna zostanie obciążony tymi kosztami. Jednocześnie skierowany zostanie wobec niego wniosek o ukaranie do sądu za wywołanie niepotrzebnej czynności i wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej, za co grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Pięciu Uzbeków zatrzymanych
    2026-02-06

    Pięciu Uzbeków zatrzymanych

    Komendant Placówki SG w Bielsku-Białej zobowiązał ich do wyjazdu, zakazując powrotu na okr...

    Ostatnie Pożegnanie Mariana Kasprzyka
    2026-02-06

    Ostatnie Pożegnanie Mariana Kasprzyka

    Ostanie Pożegnanie Mariana Kasprzyka

    Nieprzytomny mężczyzna znaleziony nad ranem na ulicy Broniewskiego
    2026-02-06

    Nieprzytomny mężczyzna znaleziony nad ranem na ulicy Broniewskiego

    Po przebadaniu przez ratowników medycznych stwierdzono u mężczyzny stan hipotermii. Temper...

      Popularne Artykuły


      Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska w Urzędzie Miejskim
      2026-02-04

      Praca Bielsko-Biała. Wolne stanowiska w Urzędzie Miejskim

      Prezydent Miasta Bielska-Białej ogłasza nabór na 2 stanowiska pracy w Urzędzie Miejskim w ...

      Bielsko-Biała. Praca czeka, czyli 83 wolne miejsca pracy
      2026-02-05

      Bielsko-Biała. Praca czeka, czyli 83 wolne miejsca pracy

      Pojawiły się oferty pracy dla dyrektorów operacyjnych, specjalistów do spraw sprzedaży, ks...

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego
      2026-01-31

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego

      Bestwina: Runęła ściana budynku gospodarczego. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów Str...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO