Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-03-11

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Areszt dla sprawców napadu na kantor

2024-01-19 13:00:00 Policja 1429


Dwóch zamaskowanych sprawców usiłowało dokonać kradzieży pieniędzy z kantoru wymiany walut

 

Policja

W dniu 10 stycznia 2024 roku w Świętoszówce przy ul. Bielskiej doszło do scen mrożących krew w żyłach. Dwóch zamaskowanych sprawców usiłowało dokonać kradzieży pieniędzy z kantoru wymiany walut. Ostatecznie sprawcom przy roznoszących się dźwiękach alarmu przeciwnapadowego nie udało się sforsować wzmocnionej szyby. Jak się później okazało to nie jedyne przewinienia, które zatrzymani mają na swoim sumieniu.


R E K L A M A 


W środę 10 stycznia 2024 roku w Świętoszówce przy ul. Bielskiej doszło do usiłowania kradzieży pieniędzy z kantoru wymiany walut. Dwóch zamaskowanych sprawców w wieku 26 i 27 lat po wejściu do lokalu kantoru podjęli się próby forsowania wzmacnianej szyby, która dzieli kasjerkę od klientów. Uderzali i niszczyli również drzwi, które prowadzą na zaplecze. Szyba oparła się mocnym i kilkukrotnym uderzeniom młota, w który wyposażeniu byli mężczyźni. Rozlegający się dźwięk alarmu antynapadowego z pewnością przyczynił się do przyśpieszenia decyzji o opuszczeniu kantoru przez sprawców rozboju.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej natychmiast po zdarzeniu podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju. Praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Szybkie i sprawne działania policjantów pozwoliły Prokuratorowi już 13 stycznia 2024 r. wystąpić z wnioskiem do Sądu Rejonowego Wydział IX Karny w przedmiocie tymczasowego aresztowania. Jeszcze tego samego dnia Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury.

Podejrzani o rozbój trafili „za kraty”. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W trakcie zatrzymania podczas przeszukania ujawniono przy mężczyznach środki narkotyczne.

Będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 13 § 1 Kodeksu Karnego, w związku z art. 280 § 1 Kodeksu Karnego oraz art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Artykuł 280 § 1 Kodeksu Karnego tj. rozbój doprecyzowuje ile ustawodawca przewidział w materii pozbawienia wolności i jest to przedział od lat 2 do 15.

Jak się okazało w toku rozpoznawania sprawy oraz profili podejrzanych mężczyźni mieli wcześniej kontakt z wymiarem sprawiedliwości, co w tych okolicznościach z pewnością nie będzie kartą uprzywilejowania w trakcie procesu przed sądem.

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Akcja „Trzeźwość” w Bielsku-Białej. Policja przebadała 2300 kierowców
    2026-03-10

    Akcja „Trzeźwość” w Bielsku-Białej. Policja przebadała 2300 kierowców

    W trakcie akcji mundurowi przeprowadzili 2300 badań trzeźwości

    Bielsko-Biała: Kradł zestawy LEGO w galerii Sarni Stok. 32-latek zatrzymany przez policję
    2026-03-10

    Bielsko-Biała: Kradł zestawy LEGO w galerii Sarni Stok. 32-latek zatrzymany przez policję

    Bielsko-Biała: Kradł LEGO w Sarni Stok. 32-latek odpowie przed sądem

    Jarosław Klimaszewski przewodniczącym Koalicji Obywatelskiej w Bielsku-Białej
    2026-03-09

    Jarosław Klimaszewski przewodniczącym Koalicji Obywatelskiej w Bielsku-Białej

    W wewnętrznych wyborach regionalnych Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim wybrano...

      Popularne Artykuły


      „To moje miejsce od lat”. 72-latek staranował zaparkowany samochód na osiedlu
      2026-03-06

      „To moje miejsce od lat”. 72-latek staranował zaparkowany samochód na osiedlu

      Mężczyzna kilkukrotnie cofał i ponownie wjeżdżał w zaparkowany pojazd kobiety, próbując w ...

      Kacper Tomasiak Wicemistrzem Świata! Jesteś wielki!
      2026-03-05

      Kacper Tomasiak Wicemistrzem Świata! Jesteś wielki!

      Kacper Tomasiak zdobył srebrny medal podczas mistrzostw świata juniorów rozgrywanych w Lil...

      WIDEO. Potrącenie dziecka na hulajnodze elektrycznej
      2026-03-07

      WIDEO. Potrącenie dziecka na hulajnodze elektrycznej

      Dziecko nie posiadało wymaganych uprawnień do kierowania hulajnogą elektryczną oraz nie mi...

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO