Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

101 milionów na Beskidzkie Centrum Onkologii!

2018-06-07 14:20:00 mat. prasowe, SN 3462


Modernizacja BCO SM to największa i najważniejsza miejska inwestycja w obszarze opieki zdrowotnej. Inwestycja ta w znakomity sposób poprawi warunki leczenia pacjentów i wpłynie na komfort pracy personelu medycznego – wszystko po to, żeby jak najskuteczniej leczyć pacjentów onkologicznych

fot. SN

- Wraz z Prezydentem Jackiem Krywultem długo walczyli o ratowanie placówki Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II na ul. Wyzwolenia. I udało się! Pozyskane fundusze unijne to aż 76 milionów złotych, resztę stanowi wkład własny gminy zabezpieczony już w budżecie - informuje Jarosław Klimaszewski, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej

Modernizacja BCO SM to największa i najważniejsza miejska inwestycja w obszarze opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez udziału środków europejskich.

W ramach tego zadania przewidziana jest m.in. budowa nowego pawilonu szpitalnego, w którym powstanie nowoczesny blok operacyjny z czterema profesjonalnie wyposażonymi salami operacyjnymi oraz Zakład Terapii Izotopowej. Planowany segment zostanie połączony systemem przewiązek komunikacyjnych z budynkiem głównym oraz poradnią onkologiczną.

- Powstanie nowy budynek, w którym liczba łóżek się nie zmieni w stosunku do dotychczasowej liczby w starym budynku, za to dwa piętra. To będą piętra diagnostyczno-terapeutyczne. Zdecydowaliśmy się na najnowsze technologie. Będą to często pierwsze, drugie instalacje w Polsce! Nowoczesny sprzęt ma podnieść skuteczność leczenia, zmiejszenia liczby zgonów poprzez szybszą i dokładniejszą diagnostykę - powiedział Dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii Lech Wędrychowicz

Inwestycja ta w znakomity sposób poprawi warunki leczenia pacjentów i wpłynie na komfort pracy personelu medycznego – wszystko po to, żeby jak najskuteczniej leczyć pacjentów onkologicznych.

Aktualnie Beskidzkie Centrum Onkologii im. Jana Pawła II jest jednym z 23 pełnoprofilowych ośrodków onkologicznych w Polsce liczącym 183 łóżek i drugim największym w województwie Śląskim (po szpitalu w Gliwicach). Posiada w swojej strukturze odziały: diagnostyki onkologicznej i gastroenterologii, onkologiczny (chemioterapii), radioterapii, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital posiada również zakład radioterapii z pracownią brachyterapii wyposażony między innymi w 3 wysokiej klasy akceleratory do radioterapii, aparat do brachyterapii, 2 symulatory oraz prężnie działający zakład patomorfologii zabezpieczający praktycznie cały teren Podbeskidzia.



Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium
    2026-06-26

    Gorąca sesja rady w Bielsku-Białej. Prezydent z absolutorium

    16 za, 8 przeciw. Prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy
    2026-06-26

    Policjanci na quadach monitorują drogi przecinające lasy

    Policja na quadach patroluje lasy – koniec nielegalnych rajdów!

    Rozmowa, która uratowała życie
    2026-06-26

    Rozmowa, która uratowała życie

    Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli go do szpitala, g...

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd
      2026-06-25

      Groza na S1. Kierowca Dacii jechał pod prąd

      Węgierska Górka: zawrócił na S1 i jechał pod prąd. Surowa kara dla 71-latka

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO