Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-06-09

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Rozejście mięśni prostych brzucha - na co należy uważać?

2023-01-24 11:57:02 Art Partnera 7570


Rozejście mięśni prostych brzucha to problem, z którym w obecnych czasach zmaga się coraz większa ilość osób. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się ze środkami ostrożności dotyczącymi tego schorzenia.

pexles

Dźwiganie

W przypadku rozejścia mięśni prostych brzucha należy uważać przede wszystkim na dźwiganie. Osoby, u których stwierdzono rozejście mięśni brzucha, nie powinny dźwigać. Jeśli dźwigania nie da się w żaden sposób uniknąć to powinno się realizować to działanie w higieniczny sposób. Podczas podnoszenia przedmiotu powinno się napiąć mięśnie brzucha, a dopiero po ich napięciu wykonać czynność podniesienia.

Nieprawidłowe treningi

Osoby zmagające się z rozejściem mięśni prostych brzucha powinny zwrócić uwagę także na specyfikę realizowanych przez siebie treningów. Nieprawidłowe treningi mogą wzmagać istniejące problemy, dlatego warto ich unikać. Przede wszystkim nie powinno się wykonywać ćwiczeń, które mogą zwiększać ciśnienie śródbrzuszne, takich jak brzuszki lub planki. Oprócz tego nie powinno się wykonywać podskoków bez udziału mięśni dna miednicy.

Zbyt intensywne treningi

Dla osób z rozejściem mięśni prostych brzucha szkodliwe będą także zbyt intensywne treningi, które mogą powodować pogłębianie się istniejących problemów. Powinno się unikać przede wszystkim ćwiczeń na siłowni, które są wykonywane z dużym obciążeniem. Zbyt intensywne treningi mogą powodować szereg problemów ze zdrowiem, wśród których można również wskazać nietrzymanie moczu. W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu warto zdecydować się na wybór wkładek, które zapewnią odpowiedni poziom komfortu podczas ćwiczeń. Z większą ilością informacji na ich temat można zapoznać się na stronie internetowe, która znajduje się pod adresem: https://www.poznajelly.pl/.

Sposób oddychania

Wśród najważniejszych aspektów związanych z rozejściem mięśni prostych brzucha można wskazać także sposób oddychania. Niewłaściwy wzorzec oddechowy może być jedną z przyczyn pojawienia się problemów, dlatego warto zadbać o prawidłowe oddychanie. Zalecane jest przywrócenie oddychania przeponowego, dzięki któremu aktywowane są zarówno mięśnie brzucha, jak i także tak istotne mięśnie dna miednicy oraz przepona oddechowa.

Zaparcia

Problemy z rozejściem się mięśni prostych brzucha mogą być spowodowane także stosowaniem nieprawidłowej oraz źle zbilansowanej diety, która skutkuje zaparciami. Warto stosować dietę obfitującą w owoce i warzywa, dzięki której zminimalizuje się ryzyko pojawienia się zaparć. Zaparcia mogą powodować wzrost ciśnienia śródbrzusznego, co pogłębia problem z rozejściem mięśni prostych brzucha. Dlatego stosowanie odpowiedniej diety jest tak istotne, zarówno w przypadku profilaktyki, jak i rehabilitacji.

Przewlekły kaszel

Przewlekły kaszel to kolejny czynnik, który może bezpośrednio wpływać na wystąpienie rozejścia mięśni prostych brzucha. W przypadku występowania takiego kaszlu warto zadbać o zdiagnozowanie ewentualnych schorzeń, które mogą powodować problemy zdrowotne. Dzięki rozpoczęciu ich leczenia możliwe będzie szybsze wyeliminowanie kłopotów z rozejściem mięśni prostych brzucha.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Atemi na Mistrzostwach Polski
  2023-06-06

  Atemi na Mistrzostwach Polski

  Bielski team zaprezentował się doskonale - w konkurencjach indywidualnych i drużynowych z...

  Przedszkoliada 2023
  2023-06-06

  Przedszkoliada 2023

  36 przedszkoli - 31 z Bielska-Białej i 5 z okolic - wystawiło swoje reprezentacje do 17. P...

  XXII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny BeskidianAthletic
  2023-06-05

  XXII Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny BeskidianAthletic

  3 czerwca na stadionie Klubu Sportowego Sprint Bielsko-Biała odbył się XXII Międzynarodowy...

   Popularne Artykuły


   Złotej trąbki blask
   2023-06-06

   Złotej trąbki blask

   Podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka, który odbywał się 3 i...

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem
   2023-06-05

   Dzień Dziecka ze Szpiegiem

   Setki dzieci wzięły udział w poszukiwaniach Don Miguela – Szpiega z Krainy Deszczowców, kt...

   Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!
   2023-06-06

   Fiat i jeszcze raz Fiat. Fiat 126p. Maluch kończy 50 lat!

   50 lat temu z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjech...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO