Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-02-08

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Rozejście mięśni prostych brzucha - na co należy uważać?

2023-01-24 11:57:02 Art Partnera 4987


Rozejście mięśni prostych brzucha to problem, z którym w obecnych czasach zmaga się coraz większa ilość osób. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się ze środkami ostrożności dotyczącymi tego schorzenia.

pexles

Dźwiganie

W przypadku rozejścia mięśni prostych brzucha należy uważać przede wszystkim na dźwiganie. Osoby, u których stwierdzono rozejście mięśni brzucha, nie powinny dźwigać. Jeśli dźwigania nie da się w żaden sposób uniknąć to powinno się realizować to działanie w higieniczny sposób. Podczas podnoszenia przedmiotu powinno się napiąć mięśnie brzucha, a dopiero po ich napięciu wykonać czynność podniesienia.

Nieprawidłowe treningi

Osoby zmagające się z rozejściem mięśni prostych brzucha powinny zwrócić uwagę także na specyfikę realizowanych przez siebie treningów. Nieprawidłowe treningi mogą wzmagać istniejące problemy, dlatego warto ich unikać. Przede wszystkim nie powinno się wykonywać ćwiczeń, które mogą zwiększać ciśnienie śródbrzuszne, takich jak brzuszki lub planki. Oprócz tego nie powinno się wykonywać podskoków bez udziału mięśni dna miednicy.

Zbyt intensywne treningi

Dla osób z rozejściem mięśni prostych brzucha szkodliwe będą także zbyt intensywne treningi, które mogą powodować pogłębianie się istniejących problemów. Powinno się unikać przede wszystkim ćwiczeń na siłowni, które są wykonywane z dużym obciążeniem. Zbyt intensywne treningi mogą powodować szereg problemów ze zdrowiem, wśród których można również wskazać nietrzymanie moczu. W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu warto zdecydować się na wybór wkładek, które zapewnią odpowiedni poziom komfortu podczas ćwiczeń. Z większą ilością informacji na ich temat można zapoznać się na stronie internetowe, która znajduje się pod adresem: https://www.poznajelly.pl/.

Sposób oddychania

Wśród najważniejszych aspektów związanych z rozejściem mięśni prostych brzucha można wskazać także sposób oddychania. Niewłaściwy wzorzec oddechowy może być jedną z przyczyn pojawienia się problemów, dlatego warto zadbać o prawidłowe oddychanie. Zalecane jest przywrócenie oddychania przeponowego, dzięki któremu aktywowane są zarówno mięśnie brzucha, jak i także tak istotne mięśnie dna miednicy oraz przepona oddechowa.

Zaparcia

Problemy z rozejściem się mięśni prostych brzucha mogą być spowodowane także stosowaniem nieprawidłowej oraz źle zbilansowanej diety, która skutkuje zaparciami. Warto stosować dietę obfitującą w owoce i warzywa, dzięki której zminimalizuje się ryzyko pojawienia się zaparć. Zaparcia mogą powodować wzrost ciśnienia śródbrzusznego, co pogłębia problem z rozejściem mięśni prostych brzucha. Dlatego stosowanie odpowiedniej diety jest tak istotne, zarówno w przypadku profilaktyki, jak i rehabilitacji.

Przewlekły kaszel

Przewlekły kaszel to kolejny czynnik, który może bezpośrednio wpływać na wystąpienie rozejścia mięśni prostych brzucha. W przypadku występowania takiego kaszlu warto zadbać o zdiagnozowanie ewentualnych schorzeń, które mogą powodować problemy zdrowotne. Dzięki rozpoczęciu ich leczenia możliwe będzie szybsze wyeliminowanie kłopotów z rozejściem mięśni prostych brzucha.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Bielsko-Biała. Walentynki na lodowisku z udziałem gościa specjalnego
  2023-02-08

  Bielsko-Biała. Walentynki na lodowisku z udziałem gościa specjalnego

  Na lodowisku odbędą się walentynki z udziałem gościa specjalnego

  Wielki sukces reprezentantów LKS Klimczok Bystra
  2023-02-06

  Wielki sukces reprezentantów LKS Klimczok Bystra

  Podczas odbywających się Mistrzostw Świata Juniorów w Kanadzie utalentowany skoczek, absol...

  Stok Dębowiec. Czas na narty!
  2023-01-30

  Stok Dębowiec. Czas na narty!

  Dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa

   Popularne Artykuły


   BWA w czołówce najlepszych galerii sztuki
   2023-02-03

   BWA w czołówce najlepszych galerii sztuki

   W Bielsku-Białej można oglądać wystawy nie odbiegające jakością od tych prezentowanych w n...

   Na pomoc KOTełkowej Drużynie
   2023-02-01

   Na pomoc KOTełkowej Drużynie

   Już 4 lutego w Galerii Sfera powraca akcja Zabawki ratują zwierzaki, aby pomóc Stowarzysze...

   Powiat Bielski. Intensywne opady śniegu to nie wszystko. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie
   2023-02-03

   Powiat Bielski. Intensywne opady śniegu to nie wszystko. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie

   Powiat Bielski. Intensywne opady śniegu to nie wszystko. Synoptycy wydali kolejne ostrzeżenie

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO