Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-08-02

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Leasing czy gotówka – jak sfinansować samochód w firmie?

2019-09-19 15:11:59 Artykuł partnera 2122


fot. Fot

Przedsiębiorcy kupujący nowe auto mają wiele możliwości na jego finansowanie. Obecnie najpopularniejszymi są: zakup za gotówkę oraz leasing. Która z tych metod okazuje się najkorzystniejsza?

Przedsiębiorcy chętnie inwestują środki własne

Aż 70-80% polskich małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie własnych zaoszczędzonych środków w rozwój firm. Po leasing sięga ponad połowa polskich firm, a po kredyt niecałe 50%[1]. Ze względu na atrakcyjną optymalizację podatkową oraz coraz większą dostępność leasingu tendencja ta wzrasta na korzyść leasingu.

Dlaczego warto wybrać leasing?

Zdecydowana większość przedsiębiorców finansujących nowe auto do firmy sięga po leasing operacyjny lub finansowy. Leasing ma wiele korzyści, które przemawiają do przedsiębiorców. Pierwszą z nich jest możliwość finansowania auta bez angażowania własnego lub firmowego kapitału, a w związku z tym bez zamrażania gotówki i bez ograniczania możliwości inwestowania w rozwój firmy. Co więcej, dzięki rozbiciu płatności za auto na samodzielnie ustaloną liczbę rat leasingowych, przedsiębiorca może pozyskać do firmy nowszy, lepiej wyposażony, bardziej komfortowy i bezpieczniejszy pojazd.

Kolejną zaletą, która przemawia za leasingiem, jest możliwość optymalizacji podatkowej dzięki wliczaniu rat leasingowych, wykupu i opłaty początkowej do kosztów prowadzenia działalności, co umożliwia znaczne obniżenie podatków.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że leasing to najtańsze źródło finansowania na rynku. Powodowane jest to niskimi marżami firm leasingowych, które mogą zaoferować niezwykle korzystne ceny za leasingowane pojazdy ze względu na uzyskiwanie hurtowych cen u dealerów. Nierzadko leasingowane pojazdy mogą kosztować nawet 90-95% ceny katalogowej auta. Takie podejście wraz z niskimi stopami procentowymi sprawiają, że przedsiębiorcy mogą liczyć na leasingowanie firmowego auta w oprocentowaniu rzędu 4-7%.

Kiedy warto kupić auto za gotówkę?

Finansowanie samochodu ze zgromadzonych środków może być atrakcyjną formą dla przedsiębiorców, którzy nie planują inwestycji w firmie, nie szukają optymalizacji podatkowej, a także mają pewien spory nadmiar gotówki. W takiej sytuacji kupno samochodu za gotówkę może okazać się najtańszą formą jego finansowania.

Kiedy warto leasingować auto?

Jeżeli przedsiębiorca nie cierpi na nadmiar gotówki, a także nie chce zamrażać swojego kapitału, tym samym tracąc płynność finansową, leasing może okazać się dla niego najkorzystniejszym sposobem finansowania samochodu. Koszty leasingu zostaną skutecznie ograniczone dzięki optymalizacji podatkowej, a możliwość rozłożenia płatności za auto w wygodnych i elastycznych ratach pozwala sfinansować samochód marzeń o preferowanej konfiguracji silnikowej czy wyposażeniu.

Szukasz atrakcyjnego sposobu na finansowanie auta do firmy? Sprawdź leasing na samochód w Carsmile i wybierz najkorzystniejszą formę pozyskania samochodu do przedsiębiorstwa.

[1] Źródło: Barometr EFL, QI 2017


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Jednokierunkowo na Tańskiego
  2021-07-29

  Jednokierunkowo na Tańskiego

  W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Czesława Tańskiego od 2 sierpnia ...

  MZK Bielsko-Biała: Zmiana rozkładu jazdy
  2021-07-28

  MZK Bielsko-Biała: Zmiana rozkładu jazdy

  Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że od dnia 2 sierpnia 20...

   Popularne Artykuły


   Małgorzata Chełchowska-Rak nowym dyrektorem Bielskiego Centrum Kultury
   2021-07-30

   Małgorzata Chełchowska-Rak nowym dyrektorem Bielskiego Centrum Kultury

   W Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej następuje zmiana warty. Kierujący tą inst...

   Filmy pod Dębowcem
   2021-07-27

   Filmy pod Dębowcem

   Dużym zainteresowaniem cieszyło się w miniony weekend Kino letnie pod Dębowcem

   Dedis w Agrafce
   2021-07-26

   Dedis w Agrafce

   Raper pochodzący z Mysłowic, który na stałe zapisał się w kartach rapowej sceny zagra w Bi...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO