Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-09-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Leasing czy gotówka – jak sfinansować samochód w firmie?

2019-09-19 15:11:59 Artykuł partnera 2154


fot. Fot

Przedsiębiorcy kupujący nowe auto mają wiele możliwości na jego finansowanie. Obecnie najpopularniejszymi są: zakup za gotówkę oraz leasing. Która z tych metod okazuje się najkorzystniejsza?

Przedsiębiorcy chętnie inwestują środki własne

Aż 70-80% polskich małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na inwestowanie własnych zaoszczędzonych środków w rozwój firm. Po leasing sięga ponad połowa polskich firm, a po kredyt niecałe 50%[1]. Ze względu na atrakcyjną optymalizację podatkową oraz coraz większą dostępność leasingu tendencja ta wzrasta na korzyść leasingu.

Dlaczego warto wybrać leasing?

Zdecydowana większość przedsiębiorców finansujących nowe auto do firmy sięga po leasing operacyjny lub finansowy. Leasing ma wiele korzyści, które przemawiają do przedsiębiorców. Pierwszą z nich jest możliwość finansowania auta bez angażowania własnego lub firmowego kapitału, a w związku z tym bez zamrażania gotówki i bez ograniczania możliwości inwestowania w rozwój firmy. Co więcej, dzięki rozbiciu płatności za auto na samodzielnie ustaloną liczbę rat leasingowych, przedsiębiorca może pozyskać do firmy nowszy, lepiej wyposażony, bardziej komfortowy i bezpieczniejszy pojazd.

Kolejną zaletą, która przemawia za leasingiem, jest możliwość optymalizacji podatkowej dzięki wliczaniu rat leasingowych, wykupu i opłaty początkowej do kosztów prowadzenia działalności, co umożliwia znaczne obniżenie podatków.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że leasing to najtańsze źródło finansowania na rynku. Powodowane jest to niskimi marżami firm leasingowych, które mogą zaoferować niezwykle korzystne ceny za leasingowane pojazdy ze względu na uzyskiwanie hurtowych cen u dealerów. Nierzadko leasingowane pojazdy mogą kosztować nawet 90-95% ceny katalogowej auta. Takie podejście wraz z niskimi stopami procentowymi sprawiają, że przedsiębiorcy mogą liczyć na leasingowanie firmowego auta w oprocentowaniu rzędu 4-7%.

Kiedy warto kupić auto za gotówkę?

Finansowanie samochodu ze zgromadzonych środków może być atrakcyjną formą dla przedsiębiorców, którzy nie planują inwestycji w firmie, nie szukają optymalizacji podatkowej, a także mają pewien spory nadmiar gotówki. W takiej sytuacji kupno samochodu za gotówkę może okazać się najtańszą formą jego finansowania.

Kiedy warto leasingować auto?

Jeżeli przedsiębiorca nie cierpi na nadmiar gotówki, a także nie chce zamrażać swojego kapitału, tym samym tracąc płynność finansową, leasing może okazać się dla niego najkorzystniejszym sposobem finansowania samochodu. Koszty leasingu zostaną skutecznie ograniczone dzięki optymalizacji podatkowej, a możliwość rozłożenia płatności za auto w wygodnych i elastycznych ratach pozwala sfinansować samochód marzeń o preferowanej konfiguracji silnikowej czy wyposażeniu.

Szukasz atrakcyjnego sposobu na finansowanie auta do firmy? Sprawdź leasing na samochód w Carsmile i wybierz najkorzystniejszą formę pozyskania samochodu do przedsiębiorstwa.

[1] Źródło: Barometr EFL, QI 2017


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Najlepsze silniki samochodowe w 2021
  2021-09-22

  Najlepsze silniki samochodowe w 2021

  Rynek motoryzacyjny co chwila zaskakuje nas zmianami i innowacjami. Stając przed decyzją k...

  66. Rajd Wisły przełożony
  2021-09-15

  66. Rajd Wisły przełożony

  Komitet organizacyjny 66. Rajdu Wisły w porozumieniu z zarządem Automobilklubu Śląskiego p...

   Popularne Artykuły


   82 urodziny Mariana Kasprzyka
   2021-09-22

   82 urodziny Mariana Kasprzyka

   Dziś obchodzi swoje 82 urodziny niezwykła postać sportowa i duchowa Marian Kasprzyk Mistrz...

   48 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
   2021-09-20

   48 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

   W rajdzie wzięło udział około 900 osób.W rajdzie wzięło udział około 900 osób.

   Mężczyzna twierdził, że przy Alei Andersa doszło do morderstwa. Jak było naprawdę?
   2021-09-24

   Mężczyzna twierdził, że przy Alei Andersa doszło do morderstwa. Jak było naprawdę?

   Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 22 w Bielsku-Białej. Na numer alarmowy zadzwonił 5...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO