Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2024-02-29

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Kradzież wynajętego samochodu - co robić w takiej sytuacji?

2022-10-28 09:13:15 Art Partnera 5875


Każdy najemca samochodu z pewnością obawia się jego kradzieży. To przecież oznacza sporo kłopotów i stresu. Niestety jednak nie na wszystko mamy wpływ i zdarza się, że nawet najlepiej zabezpieczony pojazd padnie łupem złodziei. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak się zachować?

fot

Kontakt z policją

W pierwszej kolejności powinieneś zgłosić kradzież na policję. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej zostaną podjęte działania mające na celu wykrycie sprawcy. Pamiętaj, że w przypadku kradzieży pojazdu czas jest bardzo ważny i nie należy zwlekać z działaniem. Do tego pamiętaj, że od organów ścigania otrzymasz niezbędne dokumenty, które potwierdzają kradzież pojazdu. Będą one Ci potrzebne w dalszym postępowaniu. Jeśli w samochodzie znajdowały się Twoje rzeczy osobiste, to także powinieneś zgłosić to organom ścigania. Być może chociaż część z nich zostanie odzyskana. Rozmawiając z policją, nie ukrywaj żadnych szczegółów. Staraj się podać ich jak najwięcej, bo może któryś z nich naprowadzi policję na właściwy trop i umożliwi szybkie odzyskanie pojazdu. Ważną sprawą jest również to, że musisz poinformować policję, że nie jesteś właścicielem samochodu, a jedynie wypożyczyłeś go na podstawie zawartej umowy. Może zdarzyć się, że organy ścigania poproszą Cię o jej dostarczenie po to, by móc sprawnie przeprowadzać kolejne kroki śledztwa.

Kontakt z firmą - wypożyczalnia samochodów Częstochowa

Kiedy już powiadomisz policję, możesz zadzwonić do wypożyczalni, której auto zostało skradzione. Nie ma znaczenia, czy będzie to wypożyczalnia samochodów z Częstochowy, czy z innego miasta. Postępowanie w tej sytuacji jest zawsze bardzo podobne. Po zgłoszeniu kradzieży pojazdu wypożyczalnia najprawdopodobniej będzie wymagała od Ciebie przekazania niezbędnych dokumentów, które są potrzebne do uzyskania wypłaty ubezpieczenia. W końcu samochody z wypożyczalni są ubezpieczone na wypadek takiego zdarzenia. Nie oznacza to jednak, że nie zostaniesz obarczony kosztami. Wszystko zależy od tego, jak sformułowana była umowa, którą podpisałeś. Jeśli zawarto w niej informację o umownej karze w przypadku kradzieży pojazdu, to wypożyczalnia samochodów będzie wymagała od Ciebie jej uiszczenia. Nie musisz jednak martwić się tym, że będziesz musiał zapłacić równowartość utraconego samochodu. W rzeczywistości kara zwykle wynosi jedynie ułamek jego wartości, choć bez wątpienia jest to dodatkowy koszt, który może być dotkliwy.

Właściwe ubezpieczenie

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed koniecznością zapłacenia kary w przypadku utraty pojazdu, to przy jego wypożyczeniu możesz zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie. Niektórzy klienci ignorują tę możliwość, bo uważają ją za dodatkowy niepotrzebny wydatek. Oczywiście w większości przypadków rzeczywiście ubezpieczenie się nie przydaje. Jeśli jednak dojdzie do kradzieży, to właśnie wykupione ubezpieczenie pozwala spać spokojnie. Zdecydowanie korzystniej jest zamiast kilku czy kilkunastu tysięcy złotych kary, zapłacić kilkadziesiąt do kilkuset złotych dodatkowego ubezpieczenia.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Małopolskie garaże blaszane – idealne rozwiązanie dla Twojego domu
  2024-02-20

  Małopolskie garaże blaszane – idealne rozwiązanie dla Twojego domu

  Jesteś mieszkańcem województwa małopolskiego i szukasz pomysłu na postawienie garażu z bla...

  Zalety sprzedaży samochodu do skupu aut w porównaniu z prywatnymi kupcami
  2024-01-12

  Zalety sprzedaży samochodu do skupu aut w porównaniu z prywatnymi kupcami

  Skup samochodów zdobywa na popularności z uwagi na wygodę i brak konieczności angażowania ...

   Popularne Artykuły


   Bielsko-Biała. Maria Koterbska będzie mieć swój pomnik
   2024-02-24

   Bielsko-Biała. Maria Koterbska będzie mieć swój pomnik

   Pomnik Marii Koterbskiej - Królowej Swingu – stanie przed budynkiem Teatru Polskiego w Bie...

   Powiat Bielski. Synoptycy ostrzegają. Uwaga na silny wiatr
   2024-02-22

   Powiat Bielski. Synoptycy ostrzegają. Uwaga na silny wiatr

   Ostrzeżenie obowiązuje praktycznie dla całego regionu

   Jak skutecznie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?
   2024-02-25

   Jak skutecznie pozbyć się odpadów wielkogabarytowych?

   Każdemu z nas przytrafia się sytuacja, że ma do wyrzucenia nietypowe śmieci, nie nadające ...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO