Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2020-12-01

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jakiego rodzaju samochody można wypożyczyć w Bielsku-Białej?

2020-10-26 10:07:31 Artykuł Partnera 1443


Musisz wypożyczyć auto, ale nie wiesz, na jakie się zdecydować? Przychodzimy z pomocą!

jakiego rodzaju samochody można wypożyczyć w Bielsku-Białej

Jak wynająć samochód?

Jedną z wypożyczalni, która oferuje swoje usługi na terenie Bielska-Białej, jest carfree.pl. Zalet takiego rozwiązania jest mnóstwo. Przede wszystkim nie musimy się specjalnie wysilać, by spełniać wymogi związane z wynajmem samochodu – niezależnie od tego, czy potrzebujemy zwinnego, miejskiego autka, czy potężnej maszyny do pokonywania dużych odległości. Przede wszystkim musimy mieć ukończone dwadzieścia jeden lat oraz pokazać dwa dokumenty. Jednym z nich jest prawo jazdy, a drugim dowód osobisty lub paszport – wszystkie z nich muszą być rzecz jasna aktualne.

Warto pamiętać o tym, że wypożyczalnia nie wymaga kaucji. Nie musimy zatem martwić się sytuacją, w której, pomimo że stać nas na sam wynajem, to nie damy sobie rady z wpłaceniem znacznej kwoty jeszcze przed okresem wypożyczenia. Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której wynajmujący nie ma polskiego obywatelstwa – w takim wypadku kaucja zależy od modelu samochodu i wynosi od pięciuset do tysiąca pięciuset złotych. Oczywiście tuż po okresie wynajmu pieniądze te błyskawicznie wracają na konto. Kwota za dzień wynajmu może być bardzo różna, jednak najtańsze propozycje to około 100 złotych za dobę.

Nie trzeba zatem zadawać sobie pytań: gdzie wynająć samochód w Bielsku-Białej? Ile to kosztuje? Wiemy już, z jakiej wypożyczalni możemy skorzystać i co decyduje o opłatach – warto jeszcze nakreślić ceny wynajmu poszczególnych samochodów. Na ostateczną kwotę składa się kilka znaczących czynników, a najważniejsze z nich to długość okresu wypożyczenia oraz model wybranego pojazdu.

Jakie samochody można wypożyczyć?

Co do kwestii okresu wypożyczenia, to tutaj sprawa jest bardzo prosta – możemy wynająć samochód na dokładnie taki czas, jakiego potrzebujemy. Wynajem krótkoterminowy to najczęściej kilka dni, a długoterminowy zaczyna się powyżej miesiąca. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety. W kwestii ceny występuje tu prosta zasada: dłuższy czas wynajmu oznacza mniejszą opłatę za dobę. Jeśli zatem potrzebujemy auta na dłużej, prawdopodobnie będziemy bardzo usatysfakcjonowani z ostatecznego kosztu.

Jeśli chodzi o konkrety, to ceny zaczynają się od niespełna stu złotych za dobę. W takiej cenie bez problemu można wynająć niewielkie, miejskie, ekonomiczne samochody, takie jak Skoda Citigo. Ten segment aut będzie idealny do codziennych zakupów, dojazdów do pracy czy odbioru dzieci z przedszkola. Jeśli jednak jesteśmy fanami większych prędkości i cenimy sobie komfort, warto rozejrzeć się za nieco droższymi modelami. Dokładając kolejne sto złotych za dobę, możemy dostać do dyspozycji naprawdę potężną maszynę, dzięki której pokonywanie kolejnych kilometrów będzie czystą przyjemnością. Możemy skusić się także na auta z zupełnie najwyższej półki – flagowe SUV-y Mercedesa czy BMW są do dyspozycji za nieco ponad trzysta złotych za dobę przy wynajmie długoterminowym. 

Jak wybrać odpowiednie auto?

Decydując się na wynajem samochodu, musimy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zdecydować, czego wymagamy od wynajmowanego auta oraz jakimi funduszami dysponujemy. Tańsze pojazdy będą znakomite do codziennych czynności, a większe modele o wyższych osiągach – do dalekich, być może nawet zagranicznych wycieczek z paczką znajomych. Kwestię ewentualnego przekroczenia granicy warto od razu skonsultować z wypożyczalnią, gdyż taka czynność może wiązać się z innymi przepisami i opłatami.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  MZK Bielsko-Biała: Nowa taryfa od stycznia 2021
  2020-11-27

  MZK Bielsko-Biała: Nowa taryfa od stycznia 2021

  Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej informuje, że od 1 stycznia 2021 r. wprowadz...

  Śmiertelny wypadek na DK1 w Kobiórze
  2020-11-24

  Śmiertelny wypadek na DK1 w Kobiórze

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj, po godzinie 22. Kierujący samo...

  Za odśnieżanie odpowiada SUEZ
  2020-11-21

  Za odśnieżanie odpowiada SUEZ

  Umowę na zimowe utrzymanie dróg w Bielsku-Białej w sezonie 2020/2021 podpisała z Miejskim ...

   Popularne Artykuły   Do 27 grudnia spotkania rodzinne do 5 osób, nie wliczając domowników
   2020-11-28

   Do 27 grudnia spotkania rodzinne do 5 osób, nie wliczając domowników

   Do 27 grudnia zakazane jest organizowanie imprez i zebrań. Wyjątkiem są spotkania do 5 osó...

   Bielsko-Biała: Rozbudowa ul. Akademii Umiejętności coraz bliżej
   2020-11-24

   Bielsko-Biała: Rozbudowa ul. Akademii Umiejętności coraz bliżej

   Trwają ostatnie procedury zmierzające do uzyskania zezwolenia na rozbudowę ul. Akademii Um...

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO