Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-04-15

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

2021-04-01 13:00:00 Artykuł Partnera 696


Sprawdzanie używanego auta przed zakupem to obowiązek, jeżeli nie chcemy zakupić samochodu o wątpliwej jakości. Wiele pojazdów używanych nie jest w stanie tak dobrym, jak chcą nam to sugerować ich sprzedający. Aby nie dać się oszukać, trzeba więc sprawdzić stan techniczny, w którym faktycznie się znajdują.

Jak sprawdzićauto przed zakupem

Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

Sprawdzenie używanego samochodu nie jest zadaniem łatwym, lecz możemy podjąć się go samodzielnie, lub poprosić o pomoc kogoś bliskiego, lub zaufanego nam mechanika. W każdym z przypadków osoba sprawdzająca samochód będzie potrzebowała odpowiednich narzędzi i sprzętów, jak miernik grubości lakieru, nie obejdzie się również bez wizyty na kanale, by móc dokładnie sprawdzić stan podwozia pojazdu.

Zanim jednak do tego dojdzie, konieczne jest dokładne sprawdzenie karoserii. Z jednej strony, poszukujemy na niej nadprogramowej szpachli, z drugiej rys, ale również ognisk korozji.

Rada: Zanim zdecydujemy się na oględziny danego pojazdu, warto sprawdzić i rozkodować jego numer VIN. Poinformuje nas on o wypadkach, liczbie przejechanych kilometrów i innych faktach dotyczących historii danego używanego samochodu.

Warto sprawdzić również szyby, jeżeli ich numery się różnią, warto dopytać się, czemu były one wymieniane, jeżeli auto nie miało żadnych kolizji czy wypadków.

Sprawdzenie samochodu nie może obejść się bez sprawdzenia ogumienia. Warto sprawdzić, czy opony mają przynajmniej 5 mm bieżnika – jeżeli jest inaczej, konieczna będzie ich szybka wymiana. Dodatkowo konieczne jest sprawdzenie zużycia opon oraz jego równomierności. Jeżeli zużycie równomierne nie jest, może to oznaczać, że dany pojazd ma problem z geometrią pojazdu, który niekoniecznie będzie prosty w naprawach. Same nierównomiernie zużyte opony nadają się natomiast do pilnej wymiany.

Warto nie zapomnieć o sprawdzeniu wnętrza, jego stanu oraz kompletności wyposażenia, natomiast na końcu warto wybrać się również na jazdę testową. Podczas niej sprawdźmy to, jak samochód się prowadzi, jak pracuje silnik czy jak hamuje. Co istotne, do samochodu zawsze powinniśmy wsiadać na zimnym silniku, ponieważ gdy się on ogrzeje, nie daje już tak wielu oznak problemów, o ile go dotyczą, przez co można je łatwo pominąć podczas oględzin.

Gdzie sprawdzić samochód przed zakupem?

Jeżeli sprawdzamy samochód samodzielnie, z pomocą mechanika lub osoby bliskiej, konieczne bezie odwiedzenie okolicznego warsztatu lub ASO. W takich przypadkach warto jednak pamiętać, by nie decydować się na odwiedzenie najbliższych warsztatów – zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsiach można będzie trafić tam na pracowników, którzy znają osobę, która sprzedaje nam samochód. Nie ułatwia to nam zdobywania na jego temat zwłaszcza tych niekorzystnych informacji.

Ogólnopolskie firmy sprawdzające używane auta przed zakupem

Dla wielu osób kupujących używane pojazdy, ich dokładne sprawdzenie to wyzwanie zbyt duże, co nie może dziwić – w końcu, by cieszyć się jazdą, wcale nie trzeba znać się na mechanice czy motoryzacji. W takich przypadkach nie ma sensu decydować się na samodzielne oględziny – prosimy się wtedy o to, by ktoś nas oszukał.

Lepiej wybrać ofertę jednej z firm, które sprawdzają samochody używane na terenie całego kraju. Przykładem takiej firmy jest mobilEkspert, gdzie cena za sprawdzenie jednego samochodu, na dowolnym terenie, zaczyna się od 299 zł.

Jak wygląda usługa sprawdzenia samochodu używanego przed zakupem?

Zgłaszamy się do wybranej przez nas firmy, opłacany wybrany przez nas pakiet, a następnie dostarczamy ogłoszenie, które nas interesuje. Następnie na oględziny i jazdę testową umawia się już sam ekspert – a do ich grona często zaliczają się m.in. byli rzeczoznawcy, są to więc osoby, które naprawdę ciężko oszukać i są w stanie idealnie określić stan danego pojazdu.

Oględziny i jazda testowa najczęściej odbywają się najszybciej, jak jest to możliwe. Następnie, w ciągu zazwyczaj 48 godzin, w nasze ręce – drogą elektroniczną – trafia dokładny raport. Znajdujemy w nim informacje o tym, w jakim stanie znajduje się dany samochód, ale również czy zdaniem eksperta warto go kupić, lub czy sprzedający próbował coś przed ekspertem zataić.

Jest to więc idealna opcja dla osób, które chcą mieć pewność, że znają stan samochodu, który kupują, jednak samodzielnie nie są w stanie go zweryfikować.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  MZK Bielsko-Biała: zamknięcie ulicy, wprowadzono objazdy
  2021-04-12

  MZK Bielsko-Biała: zamknięcie ulicy, wprowadzono objazdy

  Informujemy, że od 19 kwietnia 2021 r. (poniedziałek) do odwołania, w związku z zamknięcie...

  Bielsko-Biała: Zmiana na Cieszyńskiej
  2021-04-09

  Bielsko-Biała: Zmiana na Cieszyńskiej

  Utrudnienia potrwają do 30 kwietnia br.

   Popularne Artykuły


   Dni Bielska-Białej 2021. Czy w tym roku się odbędą?
   2021-04-14

   Dni Bielska-Białej 2021. Czy w tym roku się odbędą?

   Dni Bielska-Białej 2021. Czy w tym roku się odbędą?

   Pójść za ciosem! Podbeskidzie zagra na wyjeździe z Zagłębiem.
   2021-04-09

   Pójść za ciosem! Podbeskidzie zagra na wyjeździe z Zagłębiem.

   Ekstraklasa przyzwyczaiła kibiców do nieustannych zmian i podobnie mogą czuć się obecnie k...

   Pogoda: To może być paraliż południa
   2021-04-11

   Pogoda: To może być paraliż południa

   Niektóre z modeli widzą nawet do 70cm śniegu w regionach górskich

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO