Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2021-10-17

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Dlaczego ważne jest sprawdzenie numeru VIN przed zakupem auta?

2021-09-29 22:31:58 Artykuł Partnera 7118


Zakup używanego samochodu to dla wielu osób świetne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy. Niestety, czasami po zakupie takiego auta okazuje się, że sprzedający nie uwzględnił wszystkich informacji na jego temat: auto było kradzione, uległo uszkodzeniu na skutek wypadku lub jego przebieg nie jest autentyczny. To oczywiście wiąże się z kolejnymi kosztami. Jak uchronić się przed takimi niespodziankami? Wystarczy sprawdzić numer VIN. O tym, czym jest numer VIN i gdzie najlepiej go sprawdzić, aby uzyskać rzetelny raport o swoim samochodzie, dowiecie się w tym artykule.

 

numer vin

Czym jest numer VIN?

Skrót VIN oznacza z angielskiego Vehicle Identification Number. Jest to numer identyfikacyjny pojazdu. Tak jak każdy Polak ma numer PESEL, tak każdy samochód ma numer VIN. Jest on nadawany przez producenta, a w Polsce często potocznie jest nazywany numerem nadwozia. Co istotne, składa się on z 17 znaków, które nie są przypadkowe – dzięki nim możesz zdobyć wiele cennych informacji na temat auta.

VIN nadawany jest pojazdom przez producenta zgodnie ze standardami, jakie zostały przyjęte w 1981 roku. Wcześniej na świecie nie było określonego standardu przyznawania tego numeru, dlatego producenci stosowali różne zasady numeracji. Aktualnie VIN to 17 znaków, na które składają się cyfry i litery, wyłączone są jednak I, O oraz Q. Znaki te wykluczono, aby nie były mylone z innymi, które wyglądają podobnie, jak się to dzieje np. w przypadku O i 0.

W jaki sposób sprawdzić numer VIN?

Aby sprawdzić numer VIN i poznać historię swojego samochodu należy użyć dekodera VIN. W sieci istnieje wiele stron oferujących podobne usługi. Jednak jeśli zależy nam na rzetelnym raporcie,  warto zapoznać się z ofertą firmy checkcardna.com. Dane uzyskane z dekodera VIN są istotne i przydatne z kilku powodów. Przede wszystkim pozwalają nam na porównanie listy oryginalnie zainstalowanego wyposażenia z wyposażeniem aktualnym. Ponadto oprogramowanie pozwala na wykrycie widocznych różnic i ustalenie ich potencjalnych przyczyn: wypadku, wymiany części lub celowego działania sprzedawcy, które miało prowadzić do osiągnięcia zysku.

Zalety korzystania z dekodera VIN

Sprawdzenie numeru VIN pozwoli nam uchronić się przed dodatkowymi wydatkami na naprawę samochodu, który np. został uszkodzony. Korzystając z oferty checkcardna.com otrzymujesz wszelkie istotne informacje na temat swojego auta. Zawierają one pełną historię serwisów pojazdu, raport dotyczący ukrytych uszkodzeń czy też informację o cofnięciu licznika przebiegu. Otrzymujesz także dostęp do archiwalnych zdjęć pojazdu. Ponadto, dzięki raportowi dowiesz się o liczbie poprzednich właścicieli oraz o tym, czy Twój samochód jest kradziony. Co więcej, otrzymujemy informacje na temat typowych usterek w przypadku każdego modelu. Wszystkie dane są przetwarzane i weryfikowane, a system blockchain potwierdza ich rzetelność. Innymi słowy oznacza to, że „życiorys” samochodu nie może zostać w żaden sposób sfałszowany. Dzięki raportowi checkcardna.com zaoszczędzisz tysiące złotych na ewentualnych naprawach oraz zyskasz 100% pewności, że Twój samochód jest bezpieczny w użytkowaniu.

vin

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Ceny paliw szybują w kierunku historycznych rekordów
  2021-10-10

  Ceny paliw szybują w kierunku historycznych rekordów

  W przyszłym tygodniu największa zmiana cen na stacjach będzie dotyczyć benzyny bezołowiowe...

  Jak dobrać fotelik do małego samochodu miejskiego?
  2021-10-07

  Jak dobrać fotelik do małego samochodu miejskiego?

  Bezpieczny fotelik samochodowy powinien być dobrze dobrany do wzrostu i wagi dziecka, ale ...

   Popularne Artykuły


   Sporty rozbudowujące mięśnie
   2021-10-11

   Sporty rozbudowujące mięśnie

   Wielu z nas coraz bardziej intensywnie interesuje się bardzo różnymi aktywnościami sportow...

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D
   2021-10-15

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D

   Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Stwierdzenie Salmonella z grupy D

   Pożegnanie Dariusza Pegzy
   2021-10-13

   Pożegnanie Dariusza Pegzy

   Człowiek kochający życie i podróże, mający mnóstwo planów

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO