Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2023-10-03

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Dlaczego w sezonie zimowym powinieneś zakładać opony zimowe?

Opony zimowe oferują wiele korzyści, które mogą pomóc kierowcom lepiej przygotować się do sezonu zimowego i sprawić, że dojazdy do pracy będą bezpieczniejsze. Aby dowiedzieć się, jakie są korzyści z zakładania opon zimowych w aucie, musimy wiedzieć, jak skład gumy i wzór bieżnika pomagają w chłodne dni. Mieszanka gumy w oponie przeznaczonej na śnieg i niskie temperatury jest zdecydowanie bardziej miękka niż mieszanka opony przeznaczonej do temperatur w sezonie letnim. Oznacza to, że ma większą elastyczność, co poprawia przyczepność na śliskich nawierzchniach, a także łatwiej się kompresuje, co zapewnia lepszy kontakt z nawierzchnią drogi. Wzór bieżnika na oponach zimowych to kolejny element, którym tego typu opony różnią się od opon przeznaczonych na ciepłe dni. Ogólnie rzecz biorąc, opony zimowe mają głębsze rowki niż opony letnie, co ponownie pozwala im lepiej trzymać się zaśnieżonych lub oblodzonych dróg. Ostatnim czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, jest oszczędność paliwa.

 

opona

Korzyści z jazdy na oponach zimowych Bridgestone

Główną zaletą opon zimowych Bridgestone jest wysokie bezpieczeństwo podczas jazdy autem na zaśnieżonych drogach. Zimowe opony Bridgestone przeznaczone są do niskich temperatur, obfitego śniegu i błota pośniegowego. Bridgestone to wiodący producent opon na świecie, który od ponad 100 lat produkuje opony. Warto rozważyć zakup opon zimowych Bridgestone, ponieważ w ofercie jest duży wybór modeli na każdą kieszeń z 4-letnią gwarancją.

 

Czy opony zimowe są bezpieczniejsze niż opony całoroczne?

Opony zimowe są bezpieczniejsze od opon całorocznych w miejscach gdzie zimą jest dużo śniegu, błota pośniegowego oraz oblodzonych dróg i podjazdów. Zapewniają lepszą przyczepność na drodze i pozwalają na płynniejszą jazdę. Bridgestone Blizzak LM005 to jedna z najlepszych opon zimowych dostępnych obecnie na rynku. Posiada asymetryczny wzór bieżnika, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność w trudnych warunkach, takich jak śnieg, lód i błoto pośniegowe. Posiada również głęboki wzór bieżnika, który pomaga zachować stabilność pojazdu przy dużych prędkościach. Zapewnia doskonałą wydajność w temperaturach poniżej -5 stopni C.

 

Co się stanie, jeśli będę jeździł na letnich oponach zimą?

Jeżdżąc zimą na oponach letnich, narażasz swoje bezpieczeństwo i innych kierowców wokół siebie. Opony letnie nie mają wystarczającej przyczepności na śniegu i lodzie, aby bezpiecznie jeździć na nich autem. Nie zapewnią takiej ochrony jak opony zimowe w złych warunkach pogodowych. Nie mają wystarczająco grubego bieżnika ani odpowiedniej mieszanki gumy, która sprawia, że opona jest odpowiednio miękka podczas jazdy w niskich temperaturach. Opony zimowe mają lepszą przyczepność niż opony letnie, co daje kierowcy pewną kontrolę nad pojazdem na drodze.

 

Dlaczego nie warto jeździ na oponach zimowych latem?

 

Użytkowanie opon zimowych latem również nie jest bezpieczne i każdy kierowca powinien się tego wystrzegać. Ze względu na swoją miękką mieszankę bieżnika, opony zimowe zdecydowanie szybciej ulegną zużyciu niż ich letnie odpowiedniki. Dodatkowo długotrwałe użytkowanie opon zimowych w upalne letnie dni skutkuje często uszkodzeniem ich bieżnika – nierównomiernym zużyciem – i koniecznością szybkiej wymiany. Pamiętajmy, że opony zimowe stosowane latem są zdecydowanie głośniejsze od opon letnich. Z tego względu komfort jazdy na oponach zimowych będzie dużo niższy, a hałas w czasie podróży może być z pewnym czasem uciążliwy. Dodatkowo opony letnie zdecydowanie lepiej odprowadzają wodę niż opony zimowe. To za sprawą specjalnie zaprojektowanych rowków bieżnika, których kształt nie ma za zadanie wgryzania się w śnieg jak to ma miejsce w przypadku opon zimowych, ale powinien szybko pozbywać się wody spod czoła opony. Te podstawowe argumenty powinny przekonać wielu kierowców do sezonowej wymiany opon i unikaniu jeżdżenia na oponach zimowych latem.

Wybór najlepszych opon zimowych do Twojego samochodu zależy od wielu czynników jak np. rodzaju auta, sposobu prowadzenia, klimatu w którym mieszkasz, oraz tego, jak często występują opady śniegu w twojej okolicy. W sklepie Opomarket.pl znajdziesz szeroką gamę opon zimowych do wszystkich typów samochodów, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiedni komplet opon zimowych dla siebie.

 

opony

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Myślałeś o MINI?
  2021-02-08

  Myślałeś o MINI?

  Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

  Emocjonalny triumf i spełnienie marzeń Wróblewskiego
  2023-10-01

  Emocjonalny triumf i spełnienie marzeń Wróblewskiego

  9 lat temu podczas tych zawodów zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polsk...

  68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach. Na starcie 97 załóg
  2023-09-29

  68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach. Na starcie 97 załóg

  97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły

   Popularne Artykuły


   Giełda Staroci na Placu Wojska Polskiego
   2023-10-02

   Giełda Staroci na Placu Wojska Polskiego

   Pomimo deszczowej pogody Giełda Staroci na placu Wojska Polskiego 30 września cieszyła się...

   Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!
   2023-09-29

   Zamkowa 8 z nagrodą za modernizację!

   Piękna zabytkowa kamienica przy ulicy Zamkowej 8 została nagrodzona, a budynek zabytkowego...

   Zmarł Eugeniusz Osika
   2023-09-28

   Zmarł Eugeniusz Osika

   Zmarł Eugeniusz Osika, wielki społecznik, człowiek miliona pasji.

   Super-Nowa

   ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : redakcja@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO