Wiadomości, Sport, Kultura, Moto 2026-06-26

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Akcja Znicz w Bielsku-Białej. 52 zdarzenia drogowe

2021-11-02 09:33:00 KMP Bielsko-Biała 5771


Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 52 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba.

fot. KMP B-B

Zakończył się świąteczny weekend związany z policyjną akcją "ZNICZ 2021". Przez cztery dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 52 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba.


R E K L A M A 


W akcję "ZNICZ 2021", która trwała od piątku 29 października każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W dniu uroczystości Wszystkich Świętych policjanci podczas działań wykorzystali drona, który pomagał mundurowym w monitorowaniu stanu przejezdności dróg i poziomu bezpieczeństwa w rejonie największych nekropolii.

W trakcie przedłużonego weekendu, na bielskich drogach doszło do 52 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku drogowego – 29 października w godzinach popołudniowych na ulicy Jutrzenki w Bielsku-Białej 71-letni kierujący osobowym renault potrącił prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 75-letnią bielszczankę. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają śledczy z wydziału kryminalnego.

W tym roku zatrzymano 22 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu. Niechlubny „rekordzista” został ujęty przez innych użytkowników drogi wieczorem 30 października w Wilamowicach na ulicy Więźniów Oświęcimskich. Świadek zauważył osobowe audi, którego kierujący poruszał się w sposób wskazujący, że może być pod wpływem alkoholu. Następnie mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany stróżom prawa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 29-letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał w organizmie blisko 3.7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Myślałeś o MINI?
    2021-02-08

    Myślałeś o MINI?

    Kultowe MINI od lat zachwyca ludzi nietuzinkowych i kreatywnych

    Motocykl z USA - droga od aukcji w Ameryce do rejestracji w Polsce
    2026-06-15

    Motocykl z USA - droga od aukcji w Ameryce do rejestracji w Polsce

    Wielu pasjonatów motocykli prędzej czy później natrafia na ten sam moment — przegląda amer...

    Cichy gigant wyjechał na trasę. Nowy Solaris electric wozi pasażerów w Bielsku-Białej
    2026-05-14

    Cichy gigant wyjechał na trasę. Nowy Solaris electric wozi pasażerów w Bielsku-Białej

    Rewolucja w komunikacji miejskiej. Pierwszy Solaris Urbino 18 electric już kursuje

      Popularne Artykuły


      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii
      2026-06-21

      Tak się bawi Porąbka! Kamil Bednarek z potężną dawką energii

      Kamil Bednarek opanował wczoraj Gmine Porąbka! To był wyjątkowy koncert

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta
      2026-06-20

      Bielski Marsz Równości przeszedł ulicami miasta

      Marsz Równości i kontrmanifestacja na placu Chrobrego

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim
      2026-06-21

      Leśna: wzruszające spotkanie pani Karoliny z Karolem Nawrockim

      Marzenie 100-latki spełnione. Spotkanie z Prezydentem RP Karolem Nawrockim

      Super-Nowa

      ul.Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : redakcja@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO